Vitalik Buterin spierał się z indyjskim mistykiem Sadhguru o cel blockchaina

Vitalik Buterin vs. Sadhguru

Współzałożyciel Ethereum rozmawiał z indyjskim mistykiem, który założył fundację charytatywną Isha, o wpływie najnowszych technologii na interakcje międzyludzkie. Podczas wirtualnego spotkania zorganizowanego przez Fundację reState Vitalik Buterin i Sadhguru rozmawiali również o blockchainie.

Buterin wyjaśnił mistykowi, że nowa technologia upraszcza interakcję ludzi w cyfrowym świecie i może zmienić ludzką świadomość: „Istotą łańcucha bloków jest koordynacja i wzajemne oddziaływanie ludzi. Blockchain łączy różne grupy ludzi i buduje między nimi zaufanie, co ułatwia współpracę na duże odległości przy różnorodnych projektach”.

Indyjski mistyk uważa jednak, że obecnie istnieje zbyt duża przepaść między tempem rozwoju technologicznego a ewolucją ludzkiej świadomości. Według Sadhguru wynika to z potrzeby identyfikowania się przez ludzi poprzez przynależność do grupy.

Biorąc pod uwagę, że technologia jest ważną częścią życia użytkowników na całym świecie, Sadhguru wezwał wszystkich do zapamiętania, że ​​ludzie to najwyższy poziom technologii: „Technologia to nie tylko coś, co tworzą ludzie, to rozszerzenie naszej świadomości. Wraz ze wzrostem poziomu świadomości technologia automatycznie go dogania”.

Buterin zapewnił, że najnowsze osiągnięcia ułatwiają komunikację, nazywając blockchain narzędziem społecznościowym. Nawet jeśli łańcuch bloków nie rozwiąże wszystkich problemów użytkowników, umożliwi rozwiązanie wszelkich nieporozumień poprzez przejrzystą interakcję, otwierając możliwości uczenia się.

Współzałożyciel Ethereum uważa, że ​​blockchain i kryptowaluty powinny przynosić korzyści społeczeństwu ludzkiemu i potwierdza to, wysyłając darowizny w kryptowalutach do różnych organizacji charytatywnych. W lutym Buterin przekazał 149 ETH, aby pomóc ludziom dotkniętym trzęsieniami ziemi w Turcji.

Comments (No)

Leave a Reply