Vitalik Buterin skrytykował plan Elona Muska dotyczący skalowania Dogecoina

Buterin vs. Musk

Vitalik Buterin, skrytykował Elona Muska za wypowiadanie się na temat zwiększenia skalowalności Dogecoin (DOGE) i obniżenia opłat.

16 maja Musk napisał, że Dogecoin „z łatwością wyprzedziłby bitcoina”, gdyby„ idealnie zwiększył szybkość wydobywania i rozmiar bloku o 10 razy, a także obniżył opłaty o 100 razy”.

Buterin zauważył, że radykalne zwiększenie skalowalności i przepustowości blockchaina bez pozbawiania go podstawowych właściwości, takich jak decentralizacja, jest niezwykle trudnym zadaniem.

Zdaniem współzałożyciela Ethereum decentralizacja jest konieczna, aby wyeliminować ryzyko awarii, a także zabezpieczyć się przed skoordynowanymi atakami.

Konieczne jest, aby zwykli użytkownicy mogli zarządzać węzłami i aby istniała kultura, w której zarządzanie tymi węzłami jest powszechne” – dodał.

Buterin zauważył, że sharding może zapewnić skalowalność porównywalną do tej oferowanej przez wiele scentralizowanych sieci. Przewiduje, że przy użyciu tej metody Ethereum będzie w stanie „prawdopodobnie przetworzyć ponad milion transakcji na sekundę przy pełnym bezpieczeństwie blockchaina”.

Wcześniej założyciel Tesli stwierdził, że protokoły warstwy 2, takie jak Lightning Network, są potrzebne do skalowalności . Według niego ten problem jest ważniejszy niż decentralizacja finansów.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.