Vitalik Buterin: „Rynek kryptowalut nie ujrzy kolejnego 1000-krotnego wzrostu”

Kryptowaluty i rynek blockchain nigdy nie osiągnie kolejnego „1000-krotnego wzrostu”, stwierdził współzałożyciel Ethereum (ETC) Vitalik Buterin w niedawnym wywiadzie dla Bloomberga.

Współzałożyciel Ethereum Network zauważył na konferencji w Hongkongu, że jego zdaniem rozwój branży kryptowalut i blockchain osiągnął już swój „pułap”, i przeszedł do etapu „Prawdziwego zastosowania w rzeczywistej działalności gospodarczej”.

Vitalik Buterin wyjaśnił, że okres eksplozywnego wzrostu dobiega końca, ponieważ powierzchowna świadomość branży już wzrosła w bardzo znacznym stopniu i osiągnęła tym samym poziom zaawansowany:

Jeśli porozmawiasz z przypadkową dobrze poinformowaną osobą, prawdopodobnie słyszała już o blockchain przynajmniej raz. Nie ma szansy na kolejny tysiąc razy większy wzrost„.

Według Buterina, początkowa strategia zastosowana przez społeczność kryptograficzną w ciągu ostatnich sześciu czy siedmiu lat, która opierała się na promowaniu powszechnego przyjmowania monet kryptograficznych i spowodowała szybki wzrost cen rynkowych i kapitalizacji wielu kryptowalut, jest teraz „ blisko drogi prowadzącej w ślepy zaułek „.

Kapitalizacja rynkowa prawie wszystkich kryptowalut rzeczywiście uległa dramatycznemu spadkowi. Podczas gdy w styczniu ubiegłego roku całkowity limit rynkowy wszystkich kryptowalut osiągnął 828 000 000 000 USD, zmniejszył się on ponad czterokrotnie do jedynie 198 800 000 000 USD.

Pomimo tak znaczącego załamania w ciągu tego roku, obecne wskaźniki rynkowe nadal przekraczają te z początku 2017 roku, kiedy całkowita kapitalizacja rynkowa krypto wynosiła zaledwie 20 000 000 000 $. Cena BTC wzrosła o 58% w ciągu ostatniego roku, a 1048% w ciągu ostatnich dwóch lat.

W ubiegłym miesiącu Buterin, który wcześniej znalazł się na liście najbardziej wpływowych młodych ludzi na świecie „40 Under 40” magazynu „Fortune”, stwierdził, że rynek kryptografii jest zbyt skoncentrowany na kryptowalutach, a „ilość zrównoważonego użytkowania”. blockchain jest zbyt niski „.

brak komentarzy

zostaw odpowiedź