Vitalik Buterin opisał przejście do Ethereum 2.0

Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, starał się rozwiać wątpliwości społeczności dotyczące długoterminowej przyszłości platformy. Opisał niektóre szczegóły dotyczące zbliżającego się przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS) i ostatecznego przejścia na Ethereum 2.0.

Po tym jak Vitalik Buterin i współzałożyciel Ethereum, Joseph Lubin, przyznali, że od samego początku wiedzieli o problemach ze skalowaniem sieci, zaczęto ich oskarżać o celową sprzedaż fałszywego programu.

Wśród pytań, które dotyczą społeczności, możemy wyróżnić natychmiastowy czas przejścia Ethereum 2.0, a także jaka będzie obecna sieć, a Buterin próbował odpowiedzieć na nie w swoim ostatnim poście na ethresear.ch .

Technicznie sieć eth1 będzie istnieć, ale nie będzie miała wartości. Z czasem, gdy nadejdzie epoka lodowcowa złożoności, przeminie ” – napisał.

Jego zdaniem przejście na Ethereum 2.0 zajmie sześć godzin, ale faktyczne wdrożenie może potrwać nawet dwa lata. W tym czasie Fundacja Ethereum będzie pracować nad wdrożeniem fazy 0-2. Zaczyna się od wprowadzenia algorytmu PoS, sieć ETH1 w tym samym czasie będzie działać jak poprzednio, ale wycofanie środków na tym etapie będzie niemożliwe.

Dla większości użytkowników proces będzie działał w tle, z tą różnicą, że dane będą dodawane do każdej nowej transakcji, co pozwoli na ich przetwarzanie już w sieci ETH2.

Położysz się spać, a kiedy się obudzisz, przejście zostanie zakończone”, mówi Buterin.

Przypomnijmy, że w sierpniu programiści Ethereum zatwierdzili ostateczne szczegóły nadchodzącego hardforka Stambul. Zakłada się, że zostanie on aktywowany w dwóch etapach. Pierwszy będzie obejmował sześć głównych aktualizacji i powinien zostać aktywowany w listopadzie.

Drugi etap powinien zostać wdrożony w pierwszym kwartale 2020 r. Obejmie to zmiany, które nadal wymagają udoskonalenia i przetestowania, w tym nowy algorytm wydobywania ProgPoW.

Jednocześnie przedstawiciele niektórych projektów obawiają się, że hardfork doprowadzi do zakłóceń w pracy wielu zdecentralizowanych aplikacji (dApps).

Pod koniec września Stambul został aktywowany w sieci testowejEthereum = Ropsten, jednak stało się to wcześniej niż planowano i doprowadziło do podziału sieci na dwa osobne łańcuchy.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.