Vitalik Buterin: „Ethereum musi skalować się szybciej”

Vitalik Buterin opowiada o Ethereum

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, opublikował artykuł, w którym opowiedział o kilku przypadkach problemów podczas płacenia ETH i wezwał do przyspieszenia skalowania sieci Ethereum. Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, opublikował artykuł, w którym opowiedział o kilku przypadkach problemów podczas płacenia ETH i wezwał do przyspieszenia skalowania sieci Ethereum. W artykule podzielił się kilkoma historiami.

Tak więc w 2021 roku kupił herbatę dla siebie i przyjaciół, ale nie mógł zapłacić za zakup etherem, ponieważ konto właściciela na giełdzie akceptowało co najmniej 0,01 ETH (40 USD). W 2022 roku Buterin zapłacił za herbatę gdzie indziej, ale w jego mobilnym portfelu ustawiony był domyślnie limit gazu w wysokości 21 tys.

Potrzebujemy prostych i wygodnych interfejsów użytkownika. Ogólnie rzecz biorąc, wielu użytkowników nawet nie wie, czym jest limit gazu. Dlatego programiści muszą lepiej ustawiać wartości domyślne” – podkreślił współzałożyciel Ethereum.

Innym istotnym problemem był nie zawsze przewidywalny czas potwierdzania transakcji. I choć sieć drugiej kryptowaluty stała się zauważalnie szybsza po hard forku London, to nadal zauważalne są opóźnienia w potwierdzaniu transakcji.

Wiele razy zajęło mi zaskakująco dużo czasu, aby przetworzyć po potwierdzeniu transakcji na blockchainie i potwierdzeniu jej od strony serwisu. Czasami naprawdę martwiłem się, że po stronie systemu płatności występują usterki i problemy” – powiedział Buterin.

Podczas hossy w 2021 roku opłaty w sieci Ethereum sięgały 20 dolarów. Teraz wskaźnik spadł do 0,65 USD. I choć jest to znacznie mniej, Buterin powiedział, że ​​musimy dalej pracować nad dalszymi redukcjami:

Oczywiście nadrzędną kwestią są wysokie opłaty transakcyjne, ponieważ kwestia skalowania nie została jeszcze rozwiązana. Ale użytkownicy Ethereum, zwłaszcza w gorących krajach, często wybierają rozwiązania scentralizowane po prostu dlatego, że jak dotąd wrażenia użytkowników zdecentralizowanych alternatyw są zbyt złe” – podsumował Vitalik Buterin.

Comments (No)

Leave a Reply