Vitalik Buterin: Ethereum jest gotowe na aplikacje biznesowe

Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział, że jest zadowolony z rozwoju protokołu, który można teraz wykorzystywać w aplikacjach biznesowych.

Buterin udzielił wywiadu na konferencji EthCC w Paryżu.

Problem 15 transakcji na sekundę, który ogranicza rozwój sieci, należy już do przeszłości, więc krytycy ETH będą musieli znaleźć kolejną lukę dla swoich ataków.

Wśród najciekawszych wydarzeń, które charakteryzują rozwój sieci, Buterin wymienił:

Ze względu na możliwość łączenia różnych metod skalowania zaimplementowanych w Ethereum, protokół doskonale nadaje się do masowych aplikacji biznesowych.

Podczas wywiadu wspomniał o projekcie Loopring, który jest w stanie osiągnąć przepustowość 2025 transakcji na sekundę, głównie dzięki pojawieniu się zkRollup.

Vitalik uważa, że ​​efekt mnożnikowy tej technologii przejawi się wyraźniej, gdy zostanie połączony z metodami dzielenia danych przewidzianymi w ETH 2.0. Za kilka miesięcy osiągnie to 10 000 transakcji na sekundę bez użycia poziomu 2 lub innych badanych technologii eksperymentalnych.

Buterin jest przekonany, że konkurencja w tym obszarze będzie bardzo przydatna, ponieważ na świecie istnieje ogromna potrzeba indywidualnych swobód, w tym dostępu do globalnych narzędzi informatycznych, które nie będą kontrolowane przez korporacje lub firmy.

Comments (No)

Leave a Reply