Vitalik Buterin: Aplikacje DeFi oparte na Ethereum zrobiły wielkie postępy

Przemawiając na hackathonie ETHWaterloo w Kanadzie, założyciel Ethereum Vitalik Buterin powiedział, że obszar zdecentralizowanego finansowania (DeFi) szybko się rozwija i generuje znaczną wartość dla uczestników rynku.

Według niego zdecentralizowane aplikacje mogą przynieść znaczące korzyści nie tylko branży płatniczej, ale także innym sektorom. Buterin podkreślił również, że „wykonano naprawdę dobrą robotę” w segmencie DeFi.

Ethereum poczyniło znaczne postępy. Widzę wartość w DeFi i cieszę się, że wiele osób tworzy takie rzeczy. Wychodząc poza finanse, jestem bardziej niż pewny, że jest wiele innych rzeczy, do których jest zdolny blockchain. Uważam łańcuchy bloków w szerszym znaczeniu, jako pewnego rodzaju ekonomiczną podstawę do tworzenia różnych systemów ”.

Twórca Ethereum wymienia dwa powody, dla których wielu programistów początkowo koncentrowało się szczególnie na sektorze finansowym. Po pierwsze, sektor ten może przynieść pieniądze w krótkim okresie, a po drugie, scentralizowane aplikacje finansowe są „najstraszniejsze”.

Wysyłanie wiadomości e-mail z jednego kraju do drugiego to drobiazg. Jednak jeśli chodzi o wysyłanie pieniędzy, nadal wymaga to znacznego wysiłku ”- wyjaśnił Buterin, wskazując, że kryptowaluty mają jeszcze długą drogę do masowej adopcji.

Według DeFi Pulse , na podstawie wielkości zablokowanego ETH, zdecentralizowany sektor finansowy potroił się od początku roku.

Najpopularniejsze usługi DeFi to Maker, Compound i Synthetix.

Ciekawostką odnośnie DeFi jest to, że południowokoreańska giełda Bithumb uruchomi platformę do tworzenia niestandardowych aplikacji DeFi na własnym blockchainie.

Comments (No)

Leave a Reply