Visa bada możliwości uruchomienia systemu płatności opartego na walutach cyfrowych

Visa bada możliwość stworzenia systemu płatności offline opartego na walucie cyfrowej. Szef działu kryptowalut Kai Sheffield poinformował o tym w rozmowie z Forbesem.

Istnieje wiele technicznych wyzwań związanych z bezpieczną implementacją tej funkcjonalności. W związku z tym nadal prowadzimy badania w tej dziedzinie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli powiedzieć więcej”- powiedział.

Mówiąc o walutach cyfrowych banku centralnego, Sheffield powiedział, że Visa jest aktywnie zaangażowana w proces przygotowawczy.

Uważamy, że jeśli bank centralny ma zamiar wprowadzić cyfrową walutę, będzie musiał wziąć pod uwagę szereg tych samych czynników, z którymi borykają się prywatne firmy przy opracowywaniu tokenizowanych stablecoinów” – powiedział.

Terry Angelos, starszy wiceprezes i dyrektor globalny Fintech Visa, powiedział również, że zamierzają włączyć więcej firm kryptowalutowych do swojej sieci płatniczej jako pełnoprawnych członków.

Widzimy duże zainteresowanie ze strony firm kryptograficznych, które chcą współpracować z Visa i łączyć swoich klientów z naszą siecią ponad 60 milionów punktów sprzedaży detalicznej” – powiedział.

Według niego do tej pory do sieci dołączyło około 25 firm na różnych etapach rozwoju. Jednak większość klientów Visa zajmujących się kryptowalutami specjalizuje się w „walutach cyfrowych”, czyli cyfrowych wersjach walut fiducjarnych, a nie samodzielnych kryptowalut. Angelos jako przykłady takich firm wymienił Coinbase i Circle ze stablecoinem USDC.

https://www.forbes.com/sites/stevenehrlich/2020/09/23/visas-crypto-strategy-is-driving-its-next-stage-of-growth/#527e587e5c4c