Verizon opatentował system blockchain do wirtualnych kart SIM

Verizon, amerykański dostawca usług telekomunikacyjnych, opatentował koncepcję opartego na blockchain systemu do tworzenia wirtualnych kart SIM (vSIM), który potencjalnie może zastąpić konwencjonalne fizyczne karty SIM.

Zgodnie z opisem urządzenie mobilne jest rejestrowane w sieci, po czym tworzone jest konto użytkownika z danymi na wirtualnej karcie SIM. Następnie w łańcuchu bloków tworzony jest rekord, który zawiera certyfikat vSIM i międzynarodowy identyfikator subskrybenta mobilnego (IMSI). Następnie certyfikat jest dołączany do konta użytkownika i można go aktywować na urządzeniu mobilnym klienta.

Oprócz zapewnienia wydajności i szybkości procesów, technologia blockchain, w tym przypadku, pomaga uniknąć fałszowania certyfikatów lub zmiany wpisów dotyczących wirtualnych kart SIM.

Jednym z zastosowań tej technologii może być jej wykorzystanie w środowisku korporacyjnym. Ponieważ vSIM może być używany na wielu urządzeniach powiązanych z jednym kontem użytkownika, firma może zakupić pulę wirtualnych kart SIM i rozdzielić je między pracowników. W przypadku zwolnienia certyfikat zostaje unieważniony i wydany innemu użytkownikowi.

Verizon Communications Inc. został założony w 2000 roku, gdy Bell Atlantic (jeden z tzw. Baby Bells) kupił GTE, uprzednio największego niezależnego lokalnego operatora telekomunikacyjnego w USA. Przedtem w 1997 roku Bell Atlantic połączył się z innym Baby Bellem – spółką NYNEX.

25 lipca 2016 roku przedsiębiorstwo przejęło za 4,83 mld dolarów spółkę Yahoo.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.