Venmo doda opcję wypłaty kryptowalut do portfeli stron trzecich

Należąca do PayPal usługa płatności mobilnych Venmo ogłosiła możliwość przekazywania cyfrowych aktywów między użytkownikami i wypłat do zewnętrznych portfeli.

Klienci będą mogli przenieść aktywa, w tym na konto PayPal, portfele zewnętrzne i walutowe, zyskując większy wybór w zarządzaniu i przenoszeniu swoich kryptowalut.

Funkcja ma zostać uruchomiona w maju 2023 roku.

Użytkownicy PayPal otrzymali tę opcję jeszcze w czerwcu 2022 roku. Wtedy firma dodała możliwość wysyłania bitcoina, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin do portfeli stron trzecich.

Podsumowując, na koniec 2022 roku wartość kryptowalut zakupionych przez klientów PayPal wyniosła 604 miliony dolarów. 291 milionów dolarów pochodziło z bitcoina, 250 milionów dolarów z Ethereum, a pozostałe 63 miliony dolarów z Bitcoin Cash i Litecoin.

Paypal a kryptowaluty

W listopadzie 2020 roku PayPal otworzył dostęp do kryptowalut bezpośrednio przez konta dla użytkowników z USA.

W kwietniu 2021 roku firma dodała wsparcie dla Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash do swojej usługi płatności mobilnych Venmo. W tym samym czasie dyrektor generalny PayPal Dan Schulman zauważył, że popyt na cyfrowe aktywa przekroczył oczekiwania.

W marcu 2022 roku szef PayPal wyraził przekonanie, że kryptowaluty i blockchain zrewolucjonizują system finansowy.

W sierpniu firma dodała możliwość kupowania, sprzedawania i przekazywania aktywów cyfrowych za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

W lutym 2023 roku poinformowano, że PayPal zwolni około 2 000 pracowników – około 7% załogi.

Comments (No)

Leave a Reply