VeChain (VET) rozpoczął współpracę z australijską firmą z branży zdrowotnej

Australijska firma Verida Health ogłosiła partnerstwo z VeChain (VET). Celem współpracy jest zapewnienia przejrzystego i niezawodnego sposobu zarządzania danymi pacjentów przy pomocy rozwiązań blockchain’owych dostarczonych przez VeChain – VeChainThor.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Verida Health, w Australii rośnie zapotrzebowanie na ochronę danych medycznych przed fałszowaniem, aby to ograniczyć wprowadzany jest właśnie system VeChainThor, który poza ochroną ma na celu udostępnienie pacjentom ich danych.

Verida Health to zdecentralizowana platforma typu open source, która oferuje rozwiązania dla firm z sektora opieki zdrowotnej.

Ponadto Verida zapewnia zdecentralizowany elektroniczny rejestr pacjentów (EMR), który zapewnia szpitalom środki do niezawodnego i łatwego zarządzania danymi zdrowotnymi pacjentów.

Firma medyczna szyfruje dane za pomocą blockchain’a, aby dać pacjentom pełne prawo do samodzielnego decydowania, czy personel medyczny powinien mieć dostęp do ich danych zdrowotnych.

Dane te są rejestrowane i przechowywane w sposób zabezpieczony przed manipulacją przy użyciu technologii blockchain.

Oczekuje się zatem, że partnerstwo z VeChain (VET) poprawi i podniesie jakość świadczenia usług Verida Health, aby pacjenci ufali instytucją takim jak szpitale w zakresie przechowywania, dystrybucji i użytkowania ich danych.

Poza tym VeChain (VET) zawarł umowę partnerską z gigantem farmaceutycznym Bayer, aby opracować rozwiązanie do monitorowania o nazwie „Csecure” dla badań klinicznych.

Nowa platforma została utworzona w celu poprawy zarządzania podażą leków w badaniach klinicznych. Wszystkie te ostatnie zmiany razem wskazują na przyjmowanie się  technologii blockchain w służbie zdrowia za pośrednictwem rozwiązań VeChain (VET).

zródło : https://heraldsheets.com/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.