Użytkownicy Instagrama i Facebooka w USA mogą wstawiać NFT

Meta Corp. otworzyła dostęp do funkcji związanych z niewymiennymi tokenami (NFT) dla wszystkich użytkowników Instagrama i Facebooka z USA.

Korporacja umożliwiła także udostępnianie NFT wszystkim użytkownikom Instagrama ze 100 krajów, którzy biorą udział w pilotażu. W komunikacie firmy możemy przeczytać:

Wszyscy użytkownicy Facebooka i Instagrama w USA mogą połączyć swoje portfele i dzielić się cyfrowymi kolekcjami. Obejmuje to możliwość cross-post NFT [na dwóch portalach społecznościowych]. Ponadto wszyscy mieszkańcy 100 krajów, w których cyfrowe kolekcje zostały zintegrowane z Instagramem, mogą teraz uzyskać dostęp do tej funkcji.

Meta uruchomiła pilotażowy projekt integracji NFT z Instagramem w maju 2022 roku. Wybrani użytkownicy mogli ustawić niewymienialne tokeny jako zdjęcie profilowe.

Sieć społecznościowa obsługuje aktywa na blockchainach Ethereum, Polygon i Flow. Do połączenia dostępne są portfele Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet i Dapper Wallet. W początkowej zapowiedzi korporacja obiecała zintegrować Phantoma, ale jeszcze tego nie zrobiła.

W sierpniu inicjatywa została rozszerzona na dodatkowe 100 krajów.

Comments (No)

Leave a Reply