USDT pierwszym stablecoin’em na Blockchainie Algorand

Wiodący operator stablecoin’a Tether wprowadził na rynek amerykański USDT na blockchainie Algorand proof-of-stake (PoS).

W komunikacie prasowym z 10 lutego Tether ogłosił, że USDT na Algorand będzie oferować czasy potwierdzenia już od czterech sekund i opłaty transakcyjne poniżej procenta. Szef techniczny Tether Paolo Ardoino powiedział:

„Nasza najnowsza współpraca z Algorand wykorzystuje szybkość i bezpieczeństwo protokołu Algorand, aby zapewnić traderom szybkie rozliczenie i zmniejszyć ryzyko w ich transakcjach z aktywami cyfrowymi”.

Tether jest pierwszą stablecoin’em, który został uruchomiony na blockchainie Algoranda. Do tej pory USDT uruchomiło już Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni i Tron (TRX).

USDT jest najsilniejszym stablecoin’em na rynku i ma wartość rynkową ok 4,6 miliarda USD .

Wiele dużych instytucji finansowych, w tym banki centralne, duże firmy technologiczne oraz firmy świadczące usługi finansowe, weszły w już w przestrzeń stablecoin’a.

W marcu Cointelegraph poinformowało, że sześć międzynarodowych banków podpisało podobno listy intencyjne w celu wydania własnych stablecoin’ów wspieranych przez ich krajowe waluty w obecnie działającej sieci płatności IBM opartej na blockchainie, „World Wire”.

Zródło : Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.