USDC i USDT wyprzedzą bitcoina pod względem kapitalizacji

Łączna kapitalizacja dwóch najlepszych stablecoinów, USDT i USDC, przekroczy kapitalizację bitcoina. Taką prognozę przedstawił zwolennik złota i krytyk pierwotnej kryptowaluty – Peter Schiff.

Prezes Euro Pacific napisał:

Przy kapitalizacji rynkowej wszystkich kryptowalut poniżej 793 miliardów dolarów, wartość dwóch największych „stabilnych monet” wspieranych przez USDT stanowi 14% rynku. To 80% wartości Ethereum, drugiej największej [kryptowaluty].

Jego zdaniem USDT i USDC wkrótce przewyższą kapitalizację bitcoina.

Według CoinGecko, ta ostatnia wynosi 317,2 mld dolarów w momencie pisania tego tekstu, a łączna wartość dwóch stablecoinów sięga 109,7 mld dolarów.

KAPITALIZACJA STABLECOINÓW

Schiff zwrócił uwagę na rosnącą podaż kryptowalut i spadający na nie popyt. Szacuje, że w ciągu ostatniego roku te pierwsze wzrosły o „około 50%”.

Ale w tym samym okresie zagregowana kapitalizacja rynkowa spadła o około 73%. Bitcoinowa mania się skończyła. Kupujcie złoto.

Co Schiff sądzi o FTX?

Prezes Euro Pacific wypowiedział się również na temat upadku FTX i nadzoru rządowego. Nie widział potrzeby większej ilości regulacji, wzywając do „zakończenia Fedu, stymulacji rządowej, dotacji, gwarancji i bailoutów”.

Ten tweet został zainspirowany przez osoby wzywające do większej regulacji rządowej w następstwie oszustw SBF i FTX. Piękno kapitalizmu wolnorynkowego polega na tym, że jest on samoregulujący. Konkurencja o reputację oraz zyski i straty są najlepszymi regulatorami.

Przypomnijmy, że na początku maja Schiff dopuszczał możliwość spadku bitcoina do 10 000 USD w przypadku ostrego przełamania poziomu 30 000 USD. W sierpniu powtórzył swoją prognozę, wątpiąc w to, że cena pierwszej kryptowaluty osiągnie nowe maksima.

W październiku zwolennik złota skrytykował byłego CEO MicroStrategy Michaela Saylora i CNBC za promowanie bitcoina, oskarżając ich o dumping tego aktywa.

Comments (No)

Leave a Reply