US Tax Service wysyła listy żądające zgłoszenia dochodu z handlu kryptowalutami

Według Forbesa , Urząd Skarbowy Stanów Zjednoczonych (IRS) wysłał listy do ponad 10 tysięcy inwestorów domagając się zgłoszenia dochodu z operacji kryptowalutowych.

Prawnik Tyson Cross, który specjalizuje się w opodatkowaniu kryptowalut, powiedział, że kilku jego klientów otrzymało ostatnio listy z formularzem 6174-A . W nich IRS ostrzega przed możliwymi przyszłymi działaniami w zakresie egzekwowania prawa o charakterze „cywilnym lub karnym” w stosunku do tych, którzy nie zgłaszają dochodów z transakcji kryptowalutowych i tych, którzy nie spłacili zadłużenia wobec państwa.

Fragment listu z IRS

List ten otrzymali głównie użytkownicy Coinbase, zgodnie z obszerną listą dostarczoną przez IRS na American Exchange w 2018 roku . Całą akcja wysyłania listów ma na celu zachęcanie do dobrowolnego przestrzegania wymogów podatkowych.

Podatnikom radzi się, aby poważnie podchodzili do sprawy, przeglądali deklaracje, w razie potrzeby wprowadzali zmiany i płacili za zobowiązania.

IRS przygotowuje także nowy przewodnik po kryptowalutach w którym będzie wyjaśnione czym są, czego się ustrzec i w jaki sposób rozliczać się z urzędem podatkowym.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.