Uruchomiono testnet Ethereum Steklo

Testowanie metody łączenia ETH1 i ETH2

Deweloperzy Ethereum uruchomili sieć testową Steklo, aby zademonstrować jedną metodę łączenia dwóch iteracji sieci i odkrywania nowego sposobu wykonywania i kończenia transakcji.

W ramach projektu ETH Global Scaling Hackathon o nazwie Rayonism programiści z kilku laboratoriów oprogramowania Ethereum uruchomili sieć testową z klientami ETH1 i ETH2. Jeden z badaczy nazwał tę sieć „supereksperymentalną siecią testową ETH1-ETH2 po połączeniu”.

Sieć testowa Steklo ma na celu zbadanie nowego sposobu wykonywania i kończenia transakcji. Pierwotnym pomysłem głównych programistów Ethereum było dalsze dodawanie aktualizacji do Ethereum 2.0, aż do zastąpienia obecnej wersji sieci. Nowe podejście Rayonism – jeśli zostanie przyjęte – będzie wspierać i łączyć dwa różne łańcuchy. Transakcje będą odbywać się w bieżącej sieci, a konsensus lub zakończenie tych transakcji będzie miało miejsce na Ethereum 2.0. Ale do weryfikacji koncepcji programiści będą najpierw potrzebować sieci testowej Steklo.

Prace związane z uruchomieniem sieci obejmowały współpracę trzech klientów ETH1 – Geth, Besu i Nethermind, a także klientów ETH2 – Teku, Prysm, Lighthouse i Nimbus. Starszy menedżer produktu Besu, Sajida Zouarhi, powiedział, że to wszystko jest częścią procesu tworzenia lepszej sieci:

Z niecierpliwością czekamy na naukę technik skalowania Ethereum podczas hackathonu Rayonism. Konkretnie, tego potrzebujemy, aby przejść na Ethereum 2.0 pod względem specyfikacji, wydajności i rozwoju. Dlatego eksperymentujemy z fuzją ETH1-ETH2 i dzielimy na fragmenty sieci testowe, aby to rozgryźć”.

Według Zuarchi, „sieć testowa Steklo nie będzie działać długo – nie dłużej niż jeden dzień”.

Badacz Fundacji Ethereum Diederik Loerakker powiedział, że dłuższa sieć testowa powinna zostać uruchomiona w przyszłym tygodniu. „Steklo to tylko pierwszy z wielu kroków w kierunku ETH2” – powiedział Zuarchi.

Kamień milowy Ethereum

Ethereum 2.0 niedawno osiągnął nowy kamień milowy – liczba ETH zablokowanych w umowie depozytowej sieci osiągnęła 4 miliony ETH.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.