Uruchomiono pierwszy testnet Ethereum 2.0 obsługujący wiele klientów

Sieć testowa o nazwie Schlesi z obsługą wielu klientów jest jednym z obszarów eksploracji przyszłego środowiska operacyjnego sieci bazowej ETH 2.0. Kod testnet został opublikowany na Githubie przez jednego z twórców Ethereum Afri Shoyedona.

Po raz pierwszy wiele nowych klientów będzie współpracować przy całkowicie nowym blockchainie z nowym, unikalnym podejściem do sieci i konsensusu… To wymaga posiadania stabilnych, długoterminowych i stałych sieci testowych, które są idealnie wspierane przez wszystkie klienty … sieć testowa Schlesi jest jednym z wielu kroków w tym kierunku”, napisano na Githubie.

Wcześniej twórca Ethereum Vitalik Buterin wyraził nadzieję, że uruchomienie wersji 2.0 sieci testowej obsługi wielu klientów odbędzie się w kwietniu.

Najpierw potrzebujemy sieci testowej na wiele klientów. Następnie będziemy obserwować pracę przez jakiś czas i jeśli nie będzie żadnych problemów, zaczniemy. Jest to procedura podobna do tej, którą wykonano w 2015 r. Z Eth1 ”- wyjaśnił Buterin.

W ramach sprawdzonego algorytmu konsensusu Proof-of-Stake użytkownicy mają możliwość zablokowania określonej liczby monet w celu uzyskania prawa do udziału w tyczeniu .

Deweloper Justin Drake zaproponował rozpoczęcie przejścia ekosystemu Ethereum do etapu 2.0 w piątą rocznicę utworzenia sieci – 30 lipca. Pełne wdrożenie będzie składało się z sześciu faz, z których każda wprowadza liczne zmiany.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.