Uniwersytet Cambridge: 100 milionów użytkowników kryptowalut na świecie

Liczba użytkowników kryptowalut na całym świecie wzrosła prawie trzykrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat – z 35 milionów do 101 milionów ludzi.

Liczby te są przytaczane w raporcie o rynku walut cyfrowych opracowanym przez naukowców z University of Cambridge Business School.

W ankiecie wzięło udział 280 firm z 59 krajów, w tym giełdy kryptowalut, firmy płatnicze, usługi powiernicze i pule wydobywcze.

Analitycy szacują, że w trzecim kwartale 2020 r. liczba rachunków na scentralizowanych giełdach bitcoin sięgnęła 191 mln.

Wzrost liczby użytkowników o 189% można wytłumaczyć zarówno wzrostem liczby otwartych rachunków o 37%, jak i wzrostem udziału inwestorów kryptowalutowych posiadających wiele kont” – piszą analitycy.

W Ameryce Północnej klienci instytucjonalni i biznesowi stanowią 30%, podczas gdy w Azji i Ameryce Łacińskiej udział ten wynosi odpowiednio 16% i 10%.

Udział dostawców usług kryptowalutowych, którzy nie dokonują weryfikacji KYC, spadł z 48% do 13% w ciągu dwóch lat. Naukowcy wiążą to z zainicjowaną przez FATF harmonizacją standardów KYC / AML w różnych jurysdykcjach.

Cztery na dziesięć firm, zamiast weryfikować posiadaczy wszystkich rachunków, nakładają ograniczenia na progi wypłaty środków / depozytów, częstotliwość transakcji czy obywatelstwo użytkowników.

Inwestorzy kryptowalut widzą rosnące wsparcie dostawców dla stablecoinów. Najpopularniejszy w tym segmencie, Tether (USDT), jest już dostępny w jednej trzeciej firm, 55% oferuje możliwość przeprowadzania transakcji innymi stablecoinami.

Pod względem wolumenu i liczby transakcji nadal dominują transakcje konwersji środków z walut fiducjarnych na kryptowaluty i odwrotnie (odpowiednio 65% i 63%). Analitycy postrzegają to jako znak, że interakcje z kryptowalutami odbywają się głównie za pośrednictwem giełd krypto.

Dziewięć na dziesięć firm kryptowalutowych używa cold walletów do przechowywania aktywów klientów. 81% używa multisignature dla cold walletów, a 70% dla portfeli gorących. 46% usługodawców nie ubezpiecza ryzyka.

foto: https://twitter.com/CambridgeAltFin/status/1309082642063781888/photo/1

brak komentarzy

zostaw odpowiedź