Ulica Sezamkowa opowie dzieciom o blockchain

Podczas gdy większość dorosłych nie ma pojęcia, jak wyjaśnić podstawy dotyczące blockchain, Ulica Sezamkowa jest zdeterminowana, aby wszystko było jasne dla dzieci.

W najbliższych odcinkach serialu dla dzieci zostanie wyjaśniona istota łańcuchów bloków. Niestety w polskiej telewizji się ona nie pojawi ponieważ żadna polska stacja telewizyjna nie ma wykupionej licencji na emitowanie Ulicy Sezamkowej.

Sesame Ventures, fundusz venture capital, współpracujący z organizacją non-profit z serii Edutainment Sesame Workshop, zainwestował 28 000 000 $ w firmę o nazwie Kano, która dostarcza zestawy do majsterkowania dla dzieci. Według dyrektora generalnego Kano, Alex Klein, fundusze te pomogą firmie rozszerzyć ofertę edukacyjną o nowe obszary, w tym blockchain.

„Jesteśmy również bardzo zainteresowani demistyfikacją zdecentralizowanych sieci, takich jak blockchain. Uważamy, że pierwotnym założeniem było zbudowanie własnego komputera, nauczenie się kodowania, tworzenie przyszłości „- powiedział dla CNBC.

„Ale to, co nas interesuje, to budowanie własnego internetu, uczenie się, jak używają sieci dzieci, abyś mógł chronić swoje dane, dzięki czemu możesz ostrożnie i twórczo otwierać porty dostępu innym osobom, wymieniać pliki na swój sposób, przejmować trochę kontroli nad tym, jak działają te podstawowe systemy komunikacji w twoim życiu. ”

W przypadku sukcesu przedsięwzięcia małe dzieci będą miały okazję dowiedzieć się, co to jest blockchain i inne nowatorskie technologie.