Binance traci udział w rynku spot o 15%

Dominacja Binance spada

Największa giełda kryptowalut Binance zaczyna tracić pozycję lidera na rynku. Udział w rynku Spot Binance spada o prawie 15%. Jednak przedstawicieli giełdy to „nie rusza”: rynek jest całkiem zadowolony z tego, co jest.

W lutym udział Binance w rynku spot wynosił 62% i w tym miesiącu spadł do około 47%. Jednak Binance jest nadal największą spotową giełdą kryptowalut na świecie.

Patrick Hillmann, dyrektor ds. strategii Binance, powiedział The Block w zeszłym tygodniu: „Kontrolujemy znaczną część rynku i nie potrzebujemy więcej. W rzeczywistości chcemy więcej konkurencji, co jest dobre dla rynku. To dobrze dla branży„.

Spadek udziału Binance w rynku jest spowodowany takimi czynnikami, jak niedawne anulowanie przez giełdę zerowych opłat za handel bitcoinami i ogólnie niskie wolumeny transakcji w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Przewidywaliśmy spadek udziału w rynku, gdy tylko zakończyliśmy naszą promocję handlu bitcoinami bez opłat dla większości par handlowych” – powiedział rzecznik Binance w rozmowie z The Block.

„To nam nie przeszkadza. Nadal utrzymujemy dobre wyniki finansowe.” Naszym głównym celem jest służenie naszym użytkownikom poprzez ulepszanie naszych istniejących produktów i usług oraz dalsze inwestowanie w procesy zgodności w nowej erze pewności regulacyjnej.

Binance oferowało zerowe opłaty od lipca ubiegłego roku do marca tego roku. W promocji wzięło udział trzynaście par handlowych, w tym BTC/USDT, BTC/BUSD i BTC/EUR. Użytkownicy gieły mogą nadal bezpłatnie wymieniać bitcoiny na stablecoina TrueUSD (TUSD).

Spadek udziału w rynku Binance zbiegł się w czasie ze spadkiem ogólnych wolumenów obrotu. Według The Block miesięczny wolumen obrotu kryptowalutami spadł poniżej 1 biliona dolarów od października ubiegłego roku. Problemy z regulatorami również przyczyniły się do spadku wolumenów obrotu na Binance. US Commodity Futures Trading Commission (CFTC) – w marcu pozwany na Binance i jego CEO, Changpeng Zhao. W pozwie stwierdzono, że platforma handlowa naruszyła zasady handlu instrumentami pochodnymi, nie przeprowadzając odpowiedniej rejestracji.

Konkurenci Binance, w tym OKX i Coinbase, nieznacznie zwiększyli swój udział w rynku w ostatnich miesiącach. Rzecznik Binance wyraził swoją radość z tego powodu.

źródło: https://www.theblock.co/post/231141/binance-market-share-crypto-exchange

Comments (No)

Leave a Reply