Ubezpieczeniowy gigant Allianz testuje wewnętrzny token

Ubezpieczeniowy gigant Allianz testuje wewnętrzny token. Ma za zadanie przenosić pieniądze pomiędzy swoimi globalnymi partnerami bez konieczności zajmowania się przeliczaniem walut oraz zmniejszyć koszty i nieefektywność procesu.

Rozwojowi tak zwanego „tokena Allianz” pomaga startup blockchain Adjoint. Firma odmówiła komentarza na temat projektu.

Jednakże Oliver Volk, ekspert blockchain w spółce Allianz i zarazem przedstawiciel konsorcjum blockchain ubezpieczenia B3i, potwierdził, że praca nad tokenem jest w toku.
Tak, myślimy o rodzaju tokena Allianz, dzięki któremu pieniądze będą zamieniane na token„, powiedział dla CoinDesk, dodając:
Ale to bardzo duże konsorcjum i nie wiemy, jakie są ograniczenia regulacyjne„.

Volk powiedział, że token Allianz będzie „bardzo pomocny, aby pozbyć się ograniczeń walutowych i innych rzeczy, które musimy zoptymalizować, zwłaszcza jeśli mówimy o pewnych walutach, których nie akceptujemy w naszej głównej siedzibie i które muszą zostać przekonwertowane„.

Powiedział, że rozsądniej będzie polegać w mniejszym stopniu na systemie bankowym, ponieważ spowoduje to liczne oszczędności na prowizjach i może zostać wykorzystany przez całą spółkę Allianz na całym świecie (firma z listy Fortune 500 prowadzi działalność w 100 krajach).

Wewnętrzny token cyfrowy to projekt firmy Allianz Global Corporate & Specialty (ACGS), stanowiącej część związaną z ubezpieczeniami B2B. Firma ta związana jest z projektem ubezpieczeniowym opartym na blockchain dotyczącym wypłaty środków za pomocą API CitiConnect Citigroup.

Alan Cabello, menedżer programu innowacji w Europie Środkowej i Wschodniej w Allianz AGCS, powiedział, że pomysł ten pojawił się w jego wcześniejszym prototypie zbudowanym dla Captive Insurance i pośrednictwa ubezpieczeniowego, w praktyce dla jednej firmy ubezpieczeniowej, która świadczy usługi drugiej.

Chodzi głównie o legalny sposób przenoszenia pieniędzy z jednej strony świata na drugą” – powiedział Cabello. „Z powodu regulacji i zarządzania, itp., Musisz przenieść pieniądze od jednego podmiotu do drugiego, a to wymaga czasu„.

I jeśli mówimy tutaj o przelewie bankowym, to zajmuje on około 2-3 dni.

Problem jest powszechny, dodał Cabello. „Każda wielka branża i każda duża firma ma problemy z przekazywaniem pieniędzy z jednego końca świata na drugi”.
Klienci regularnie pytają, gdzie są ich pieniądze, co jest kolejnym powodem, dla którego Allianz pomyślał o wewnętrznym tokenie, powiedział Cabello. „To jest to, z czym się mierzyliśmy przez ostatnie kilka miesięcy„.

Cabello podkreślił, że token, działając na blockchain, nie ma nic wspólnego z kryptowalutą. „Jest sztywno powiązany z dolarem” – powiedział.