Twórca Zcash zaproponował zmianę mechanizmu konsensusu na Proof-of-Stake

Założyciel Electric Coin Company (ECC), która nadzoruje rozwój kryptowaluty Zcash , Zuko Wilcox uważa, że ​​konieczne jest porzucenie energochłonnego mechanizmu konsensusu Proof-of-Work Bitcoina na rzecz bardziej ekologicznego Proof-of-Stake. Forbes pisze o tym w odniesieniu do nadchodzącej propozycji Wilcoxa.

Uważam, że Proof-of-Work ma pewne luki w zabezpieczeniach, o czym świadczą ataki 51%. Wierzę, że Proof-of-Stake może zapewnić znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa przy niższych kosztach”- mówi programista.

Wilcox zwraca również uwagę, że w modelu Proof-of-Work użytkownicy nie mają niezbędnych zasobów do zapobiegania atakom. W przypadku Proof-of-Stake atakujący może zidentyfikować i zablokować swoje tokeny, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo sieci. Podobne argumenty stosuje Vitalik Buterin, którego blockchain Ethereum jest obecnie również w trakcie przejścia na Proof-of-Stake.

Zapytany, dlaczego wzywa teraz do przejścia, Wilcox zauważył, że Proof-of-Stake został już przetestowany przez czas i wyszedł ze stadium eksperymentalnego. Na potwierdzenie wskazał udane uruchomienie platform takich jak Algorand, Cardano, Cosmos i Tezos.

Twórca Zcash twierdzi, że Proof-of-Stake jest generalnie lepszą opcją dla przyszłości kryptowalut, zwłaszcza w świetle rosnących obaw o wpływ wydobycia na środowisko.

Według Wilcoxa ważne jest, aby Zcash ewoluował technologicznie, biorąc pod uwagę rolę, jaką we współczesnym świecie odgrywa kryptowaluta z ulepszoną anonimowością:
Widzimy, jak megakorporacje i rządy przejmują coraz większą kontrolę nad wszystkimi dziedzinami naszego życia, zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie. Jednocześnie ludzie na całym świecie stają się coraz bardziej świadomi prywatności i zaczynają ją doceniać, swoją autonomię, swoje relacje międzyludzkie”.
Jest to szczególnie prawdziwe w świetle rozwoju walut cyfrowych banków centralnych i obaw przed „kapitalizmem nadzoru” – przekonuje. Jednocześnie Wilcox nie wyklucza współpracy z bankami zainteresowanymi technologią prywatności Zcash i zk-snarks:
Możemy im wyraźnie pomóc, wprowadzając ulepszenia lub opcje; zero proof knowledge spełni swoje zadanie. Ale zrobimy to tylko wtedy, gdy pomogą ZEC, który jest sednem naszej misji, naszej misji wzmacniania wolności wszystkich na świecie„.

źródło: https://www.forbes.com/sites/stevenehrlich/2021/08/03/satoshi-nakamoto-collaborator-says-his-bitcoin-fork-zcash-should-go-proof-of-stake-and-wind-down-its-carbon-footprint/?ss=crypto-blockchain&sh=40a079074495

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.