Twórca Rick and Morty sprzedał obrazy za 1,65 miliona dolarów w Ethereum

Twórca serialu animowanego „Rick and Morty” Justin Roiland sprzedał swoją debiutancką kolekcję kryptoartów za 1300 ETH (około 1,65 miliona dolarów) na aukcji Nifty Gateway.

Kolekcja zatytułowana „Najlepsze, co mogłem zrobić” zawiera 16 obrazów w postaci tokenów NFT .

Każdy token ma wbudowane unikalne informacje identyfikacyjne. Większość z tych aktywów jest tworzona na blockchainie Ethereum, co gwarantuje prywatność ich właściciela.

Niektóre z prac Roilanda sprzedały się w 100 egzemplarzach, na przykład The Boy in the Wood (10 dolarów za sztukę) i Bachelors in Demand (100 dolarów).

Inne dzieła sztuki sprzedano za 150 000, 100 000 i 92 000 USD.

Ukoronowaniem kolekcji NFT jest The Smintons, parodia The Simpsons.

Cena wywoławcza za partię wynosiła 14 999 USD, czyli tyle, za ile fizyczny obraz został sprzedany w serwisie eBay. Zwycięzca aukcji przekazał 290,100 $ na obraz NFT, co czyni go najdroższą partią w kolekcji.

Część dochodu Justin Roiland wyśle ​​na pomoc bezdomnym w Los Angeles.

Platforma Nifty Gateway została uruchomiona w marcu 2020 roku przez założycieli giełdy bitcoin Gemini Tylera i Camerona Winklevoss. Sprzedaje sztukę cyfrową.

Pierwsze partie prezentowane na stronie to kolekcja artysty Michaela Kagana, praca fotografa Lyle Overko i wizerunek zawodnika MMA Chrisa Cyborga.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.