Trust Wallet ma już 5 milionów użytkowników

Trust Wallet , portfel kryptowalutowy współpracujący z Binance osiągnął poziom pięciu milionów użytkowników, rozszerzając przy tym usługi DeFi.

Giełda Binance przejeła Trust Wallet dwa lata temu. W tak krótkim czasie usługa zdołała przyciągnąć 5 milionów użytkowników, a teraz rozszerza się na rozwijający się sektor DeFi.

Oprócz osiągnięcia pięciu milionów użytkowników, Trust Wallet twierdzi, że 10% z nich korzysta już z szerokiej gamy platform DApps i DeFi i planuje dalszą ekspansję w tym kierunku, ponieważ inwestorzy kryptowalut szukają możliwości zarobkowania w tym sektorze.

Aby dotrzymać kroku szybko rozwijającemu się ekosystemowi DeFi, Trust Wallet zintegrował platformy wymiany tokenów, takie jak Kyber, a także własną zdecentralizowaną giełdę BinanceDEX.

Wersja portfela na Androida ma wbudowaną przeglądarkę dapp, która zapewnia pełny dostęp do świata DeFi i wielu popularnych protokołów, w tym Aave i Compound. Wykorzystuje również otwarty protokół o nazwie Wallet Connect, który łączy DApps z portfelami mobilnymi za pomocą szyfrowania poprzez skanowanie kodów QR.

Założyciel Trust Wallet Viktor Radchenko powiedział, że planowane jest zintegrowanie szeregu protokołów DeFi zarówno z aplikacjami Trust Wallet na IOS i na Android. Dodał, że natywne zintegrowanie protokołów sprawi, że będzie on bezpieczniejszy i bardziej intuicyjny dla użytkowników.

Mówiąc o gwałtownym wzroście sektora DeFi Radczenko powiedział: „DeFi zdecydowanie przeżywa teraz boom. Widać duży postęp w opracowywaniu nowych protokołów, które zapewniają programistom większy dostęp do tworzenia większej liczby aplikacji finansowych. Jest to również dobry moment dla zdecentralizowanych protokołów na zbudowanie procesu zarządzania w celu tworzenia protokołów kierowanych przez społeczność”.

Zwiększenie ilości użytkowników musi więc polegać na prostocie, a dodanie pełnej funkcjonalności DApp,  której oczekują użytkownicy powinna być priorytetem na przyszłość.

zródło cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.