TransferGo przejdzie na rozwiązanie płatności Ripple za pomocą XRP

TransferGo, firma zajmująca się przekazami pieniężnymi, planuje przejście na rozwiązanie płatnicze Ripple na żądanie (ODL), w którym XRP działa jako waluta przejściowa.

Brytyjska firma korzysta obecnie z rozwiązania RippleNet. Z jego pomocą realizowane są przelewy pieniężne z Europy do Indii. Według Daumantasa Dvilinskasa, współzałożyciela i CEO TransferGo, transfer środków zajmuje tylko siedem minut.

Jednak jego zdaniem w 2020 r. „Nawet kilka minut będzie zbyt wolne” w przekazach pieniężnych. Dlatego firma dąży do zintegrowania ODL jako alternatywy dla płatności.

Dvilinskas zauważył, że korzystanie z RippleNet pomogło również obniżyć koszty integracji nowych partnerów bankowych w organizacji kanałów płatniczych. Twierdzi, że pozwoliło to na obniżenie opłat transferowych o 90%.

Wcześniej dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział, że 24 klientów już korzysta z ODL. Wśród nich wymienił MoneyGram, goLance, Viamericas, FlashFX i Interbank Peru.

Ripple zakończył inwestycję w MoneyGram wartą 50 milionów dolarów, która wykorzystuje ODL w transferach pieniężnych między USA i Meksykiem.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.