TOP 14 filmów o Bitcoinie

Jeśli chodzi o Bitcoin, istnieje mnóstwo niesamowitych filmów dokumentalnych do obejrzenia w Internecie na różnych platformach.

Jeśli masz zamiar inwestować w krypto, być może jeden z tych filmów dokumentalnych o Bitcoin pomoże w postawieniu pierwszych kroków w tym świecie. Bitcoin to prawdziwa demokratyzacja pieniędzy, a ci filmowcy chcą opowiedzieć o wielkich możliwościach, jakie oferuje Bitcoin. Dlaczego więc nie usiąść, zrelaksować się i cieszyć się jednym z tych wspaniałych filmów dokumentalnych o Bitcoin?

1.The Rise And Rise Of Bitcoin

Występują: Gavin Andresen, Brian Armstrong

Długość: 1 godzina, 36 minut

Studio: Gravitas Ventures

Rok: 2014

Programista komputerowy fascynuje się cyfrową walutą Bitcoin, a dzięki jego zaangażowaniu w społeczność Bitcoin dowiadujemy się o zbliżającym się globalnym wpływie tej niesamowitej nowej technologii.

2. Bitcoin The End of Money As We Know It

Występują: Andreas M. Antonopoulos, Roger Ver, Jeffrey A. Tucker

Długość: 1 godzina, 0 minut

Studio: Distribber

Rok: 2015

Ten dokument opisuje historię pieniędzy i wzorce innowacji technologicznych. Wyjaśnia, jak działa kryptowaluta Bitcoin. Czy to przyszłość pieniędzy czy przepis na katastrofę finansową? Roger Ver jest twórcą i CEO Bitcoin.com, witryny z wiadomościami o technologią Bitcoin oraz promotorem Bitcoin Cash.

3. Krypto

Długość: 40 minut

Występują: Sylwester Suszek, Szczepan Bentyn, Lech Wilczyński, Julian Zawistowski, Filip Pawczyński, Zuzanna Umińska, Krzysztof Piech, Jacek Czarnecki, Maciej Zakrzewski oraz Arkadiusz Regiec.

Pierwszy polski film dokumentalny, przedstawiający branżę blockchain i kryptowalut w Polsce. Film w przystępny sposób wyjaśnia i pokazuje czym są kryptowaluty, oraz tłumaczy zasadę działania systemu blockchain. Widz dowie się jak wygląda cyfrowa kopalnia oraz giełda kryptowalut. Film jest oparty na wypowiedziach czołowych specjalistów z branży.4. Bitcoin Gospel

Długość: 48 minut

Studio: Indigenous Films

Rok: 2015

Czy Bitcoin jest planem dla waluty bezgotówkowej, czy największej piramidy w historii? Co jeśli moglibyśmy sami stworzyć pieniądze, bez potrzeby banków? Pieniądze, których nie można sfałszować, które można wykorzystać na całym świecie z niskimi kosztami transakcyjnymi. Niektórzy uważają go za cyfrową wersję złota.

5. The Bitcoin Experiment

Długość: 39 minut

Studio: Syndicado

Rok: 2016

Czy Skandynawia jest gotowa na Bitcoin? Amund Sveen zabiera nas w podróż z Oslo przez Kopenhagę, Göteborg, Sztokholm i dalej do Szwecji. Po drodze szuka środowisk i spotyka ludzi, którzy mają związek z Bitcoinem, jako użytkownicy, prawnicy, urzędnicy państwowi, entuzjaści i sceptycy. Podróż kończy się w małej miejscowości Boden w Norrbotten na północy Szwecji. Tutaj znajduje coś, co można nazwać Sercem Bitcoin.

6. Magic Money. The Bitcoin revolution

Długość: 55 minut

Studio: Journeyman Pictures

Rok: 2017

Streszczenie: Przy globalnej niestabilności finansowej w nagłówkach gazet codziennie coraz więcej osób odbiera pieniądze bankom. Czy Bitcoin jest jedyną drogą do przodu? Dlaczego miejsca takie jak Wielka Brytania i Zjednoczone Emiraty Arabskie przygotowują się na nowy świat pieniędzy? Magic Money maluje przyszłość, w której kontrola naszych pieniędzy jest odbierana globalnym instytucjom i zwracana nam. Otwarcie oczu! Zobacz pełny dokument Magic Money tutaj .

7. The Bitcoin Story

W roli głównej: Gavin Andresen, Peter Vessenes, C. Bennett Hoffman

Czas działania: 35 minut

Studio: Janson Media

Rok: 2015

Rozmowy o założeniu Bitcoina, podstawowej technologii, wolnościowej polityce i perspektywach przekształcenia usług finansowych. Czołowi technolodzy, wizjonerzy, przedsiębiorcy i venture capital oferują swoje perspektywy.

8. The Bitcoin Phenomenon

Czas działania: 35:25 minut

Studio: SQ1.tv

Rok: 2014

Ten dokument Bitcoin, wyprodukowany dla SQ1.tv , analizuje historię, ideologie i konflikt między polityką wczesnych użytkowników a VC / przedsiębiorcami dążącymi do włączenia Bitcoin do głównego nurtu.9. Banking on Bitcoin

W roli głównej: Charlie Shrem, Gavin Andresen, Erik Voorhees

Długość: 1 godzina, 23 minuty

Studio: Gravitas Ventures

Rok: 2016

Strona internetowa: http://www.banking-on-bitcoin.com

Trwa ideologiczna bitwa między skrajnymi utopistami a kapitalizmem głównego nurtu. Banking on Bitcoin sprawdza, czym jest ta rewolucyjna technologia.10. Bitcoin in Uganda

Długość: 5:37 minut

Studio: Bitcoin Film

Rok: 2014

Opowieść o Ronaldzie z Kampali w Ugandzie, który otrzymuje Bitcoiny od swojej rodziny w USA na swoją edukację.


11. Bitcoins in Argentina

Długość 8:10 minut

Studio: Bitcoin Film

Rok: 2013

Ten krótki film dokumentalny opowiada o wpływie Bitcoina w Argentynie. W Buenos Aires jest Diego, który używa Bitcoinów, aby uniknąć gwałtownej inflacji i ograniczeń monetarnych peso argentyńskiego.

12. Bitcoins Liberating Organic Farmers

Długość: 5:33 minut

Studio: Bitcoin Film

Rok: 2013

Ten krótki dokument opisuje trudną sytuację drobnych ekorolników , którzy używają Bitcoinów do dokonywania transakcji bezpośrednio ze swoimi klientami – bez pośredników.

13. Ulterior States

Długość: 53 minuty

Studio: IamSatoshi

Rok: 2015

Entuzjazm i zaangażowanie, które w wielu częściach filmu, pokazują, w jaki sposób osoby używające Bitcoin chcą odkrywać, badać i pokazywać światu coś ważnego – Bitcoin.

14. The Blockchain And Us

Długość: 31:26 minut
Studio: Manuel Stagars

Rok: 2017

Blockchain to gamechanger wymyślony przez tajemniczą osobę o imieniu Satoshi Nakamoto, wprowadzoną w celu rozwiązania niemożliwego problemu w globalnych finansach. Dokument bada historię początków blockchain i wywiady z twórcami oprogramowania, przedsiębiorcami, konsultantami, inwestorami venture capital i autorami z Ameryki Północnej, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Australii.

Comments (No)

Leave a Reply