Tom Lee: „Rynek Bitcoin jest zbyt mały dla inwestorów instytucjonalnych”

Tylko 1% populacji USA posiada Bitcoiny. Rynek Bitcoin jest zbyt mały dla rynku instytucjonalnego, mówi Tom Lee, szef badań w Fundstrat Global Advisor.

W wywiadzie dla The Block, Tom Lee wymienił główne bariery, które uniemożliwiają dużym graczom inwestowanie w Bitcoina. Wskazał na słabo rozwiniętą infrastrukturę, a także rozmiar samego rynku, który jego zdaniem jest zbyt mały.

Rynek złota jest wyceniany na 9 bilionów dolarów, rynek papierów wartościowych na 66 trylionów, a rynek obligacji na 86 bilionów. Bitcoin nie ma nawet połowy procentu tych aktywów łącznie„. Rynek BTC jest tak mały, że nawet 1% w/w rynków będzie ogromną stawką”- powiedział.

Według Toma Lee prawdopodobnie tylko 1% populacji Stanów Zjednoczonych posiada Bitcoina. Jest to wręcz znikome dla rynku instytucjonalnego.

Raczej można to nazwać hobby ” – powiedział współzałożyciel Fundstrat.

Lee twierdzi, że infrastruktura branży kryptowalut jest słabo rozwinięta, ponieważ ​​jest to konsekwencja braku ochrony ze strony organów regulacyjnych.

W USA Bitcoin nie ma wystarczającej ochrony prawnej i regulacyjnej, która mogłaby uniemożliwić wyższym urzędnikom z Białego Domu wydanie nakazu zakazu Bitcoina. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakazać Bitcoina”- powiedział Tom Lee.

Dodał, że niepewność regulacyjna z kolei, prowadzi do tego, że inwestorzy instytucjonalni, wchodząc na rynek bez ochrony regulacyjnej, podejmują ryzyko utraty reputacji.

To już kolejny wywiad Toma Lee, w ciągu ostatnich kilku tygodni, dotyczące roli inwestorów instytucjonalnych. We wrześniu powiedział, że inwestorzy kupują Bitcoina, gdy są pewni stabilności gospodarki i sytuacji geopolitycznej, i wyraził przekonanie, że uruchomienie platformy Bakkt zwiększy zaufanie dużych graczy do kryptowalut.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.