Token kolejnego projektu DeFi spadł z 4000 $ do 1 $ w 5 minut

W zdecentralizowanej przestrzeni finansowej „pump-and-dumpy” wciąż się mnożą pod pozorem tokenów gastronomicznych, ale ich cykl życia jest coraz krótszy. Często w tym celu klonowane są inne projekty DeFi.

Najnowsze projekty z tej serii to Hotdog i Pizza. Podobnie jak SushiSwap, Hotdog jest zmodyfikowaną wersją Uniswap i ma na celu przyciągnięcie dostawców płynności obietnicami nierealistycznie wysokich zysków, nawet do miliona procent rocznie.

Kilka godzin po premierze cena tokena HOTDOG na Uniswap wzrosła do 6 000 $. 6000$ to był szczyt, albowiem w ciągu godziny cena spadła do 1 dolara, a spadek z 4000 dol. Zajął 5 minut.

Pizza Finance, kolejny klon DeFi, oferuje dostawcom płynności sześciocyfrowe zwroty. Jego los niewiele różni się od losu HOTDOGA. Po wzroście do 370 USD token spadł do prawie zera.

Przysięgam, ten rynek jest gorszy niż Bitconnect” – napisał trader Edward Morra. „To zdarzyło się dzisiaj, dziesiątki podobnych przykładów w ciągu miesiąca”.

Inne projekty o podobnym charakterze z planami długoterminowymi nadal działają prawidłowo. Na przykład SushiSwap zebrał już prawie 1,5 miliarda dolarów.

Wcześniej członkowie społeczności zwracali uwagę na portfel z 27 milionami dolarów w tokenach SUSHI, które administrtor może sprzedać w każdej chwili. Założyciel SushiSwap Chef Nomi w rozmowie z Cointelegraph stwierdził, że jest to „udział deweloperski”, który służy do rozwijania projektu zgodnie z pierwotnymi zamierzeniami.

Rzeczywiście, mam pełną kontrolę nad tym portfelem” – powiedział. – Teoretycznie mogę sprzedać wszystkie te tokeny, ale nie widzę w tym nic nagannego. Niczego nie ukrywam. Wydaję na dwa audyty i dotacje ”.

https://cointelegraph.com/news/defi-meme-coin-hotdog-dumps-99-9-in-hours-after-launch

Comments (No)

Leave a Reply