Timothy Peterson: „6 milionów bitcoinów utracono na zawsze”

6 milionów BTC bezpowrotnie utraconych 

Według analityka z firmy konsultingowej Cane Island Alternative Advisors, dziś liczba bezpowrotnie utraconych bitcoinów sięgnęła 6 milionów monet.

Timothy Peterson stwierdził, że z 19,3 miliona bitcoinów wydobytych na dzień 25 marca 2023 r. tylko 13,3 miliona BTC jest w obiegu.

Analityk przypomniał, że w ciągu najbliższych 100 lat można wydobyć tylko 1,7 miliona monet. IZasugerował, że w tym czasie z dużym prawdopodobieństwem zniknie co najmniej kolejny milion bitcoinów, ponieważ wraz z tworzeniem nowych monet stare zostaną utracone.

We wrześniu 2020 roku Peterson opublikował notatkę, w której zasugerował, że każdego dnia ginie około 1500 BTC. Biorąc pod uwagę te wyliczenia, za kilka lat liczba bitcoinów w obiegu wyniesie mniej niż 14 milionów monet.

Badacz starał się zwrócić uwagę na fakt, że dane dotyczące kapitalizacji rynkowej bitcoina są błędne, ponieważ obejmują te bardzo bezpowrotnie utracone monety.

Wielu entuzjastów Bitcoina zakwestionowało hipotezę Petersona. Na przykład bloger-analityk The Bitcoin Researcher twierdzi, że w rzeczywistości ilość krążących bitcoinów wynosi 15,5 miliona monet. Użytkownik uzasadnił swoje wnioski założeniem, że bitcoiny mogą zostać utracone, jeśli nie zostały przesunięte w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Według serwisu analitycznego Glassnode , w ubiegłym roku liczba adresów w sieci Bitcoin przekroczyła 1 miliard, pomimo zmienności rynku i bankructw pożyczkodawców kryptowalut.

Comments (No)

Leave a Reply