The Sandbox kupił niemieckie studio gier Sviper

The Sandbox kupił studio gier Sviper

Gigant gier Animoca Brands i jego spółka zależna The Sandbox nabyły niemieckie studio gier Sviper. Ta marka znana jest z gier zręcznościowych Super Spell Heroes. W branży działa od 2016 roku. Oprócz gier programiści tworzą aplikacje mobilne, aplikacje do sieci społecznościowych i inne oprogramowanie. Nad procesem fuzji i przejęć czuwał audytor firmy Agnitio Capital.

Sviper stanie się kolejnym członkiem zespołu wielkiego imperium The Sandbox. A ich firma macierzysta, Animoca Brands, weszła na rynek niemiecki poprzez fuzję.

Współpraca ta rozpoczęła się jednak ponad rok temu. Tak więc produkty deweloperów są w pełni zintegrowane z ekosystemem Metaverse.

Zespół Sviper ma obecnie siedzibę w Hamburgu i zatrudnia 40 pracowników. Studio poinformowało, że w związku z rozbudową otwiera nowe wakaty.

Dyrektor generalny i współzałożyciel Sviper, Ole Shaper, skomentował wiadomości:

Cieszymy się, że możemy być częścią The Sandbox i przyczynić się do rozwoju zaawansowanego wirtualnego świata, który łączy gry, kreatywność i komunikację. Sandbox ma ogromny potencjał i nie możemy się doczekać współpracy z zespołem, aby wprowadzić te pomysły w życie”.

Na początku lutego The Sandbox i Arabia Saudyjska podpisały memorandum o porozumieniu. Nie zdradzają szczegółów, ale podobno mówimy o partnerstwie w zakresie WEB3. Podobnie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska jest bardzo zainteresowana innowacyjnymi technologiami.

Comments (No)

Leave a Reply