Tether wyemitował rekordowe 2 mld USDT w ciągu tygodnia

Stablecoin Tether wyemitował w zeszłym tygodniu rekordowe 2 mld USDT.

W rezultacie kapitalizacja USDT we wszystkich obsługiwanych sieciach, osiągnęła 24,6 miliarda.

Sam Trabucco, handlowiec z Alameda Research, uważa, że istnieje kilka przyczyn tego zjawiska.

Niektórzy ludzie nie ufają lokalnym bankom ani walutom. USDT jest najbardziej płynnym kanałem dostępu do dolara na rynku„.

Innym powodem może być „agresywna sprzedaż Bitcoina za USDT” lub operacje w przeciwnym kierunku, przez co kurs USDT może chwilowo odchylać się od ustalonej wartości w górę lub w dół. Według danych giełdy Kraken od początku miesiąca kurs USDT utrzymywał się nieco powyżej dolara, aż spadł poniżej w poniedziałek.

Tether CTO Paolo Ardoino twierdzi, że nowi duzi inwestorzy aktywnie wykorzystują USDT do handlu na rynku OTC, a to przyczynia się do wzrostu liczby tokenów stablecoin w obiegu.

Do klientów Tether należą wszystkie główne platformy OTC i firmy oferujące transakcje o wysokiej częstotliwości”. Takie platformy konwertują środki klientów na USDT i rozkładają presję zakupową na wszystkie dostępne źródła płynności, napędzając popyt na stablecoin.

Trabucco dodał, że „zwiększone wolumeny” na wszystkich platformach handlu kryptowalutami w ciągu ostatnich tygodni zostały uzupełnione o „możliwość wykorzystania USDT jako zabezpieczenia w coraz większej liczbie produktów pochodnych”.

Wolumeny handlowe USDT przekraczają wolumeny Bitcoin, w parach, na których wcześniej koncentrowała się większość aktywności na rynku kryptowalut.

Tether wcześniej stwierdził, że wszystkie waluty USDT w obiegu są zabezpieczone dolarem amerykańskim, rezerwami krótkoterminowymi i innymi kryptowalutami. W 2018 roku Deltec Bank wydał nieautoryzowany list potwierdzający, że Tether ma 1,8 miliarda dolarów rezerw, co odpowiada ilości USDT w obiegu w tamtym czasie. W kwietniu 2019 r. Prawnik Tether poinformował, że USDT jest zabezpieczony ekwiwalentami fiducjarnymi w 74%, a pozostałą część stanowią inne instrumenty finansowe.

Tether jest w pełni zabezpieczony, kropka” – napisał Ardoino 31 grudnia ubiegłego roku.

żródło: https://www.coindesk.com/tether-mints-record-2b-usdt-in-one-week

brak komentarzy

zostaw odpowiedź