Tether ujawnił szczegóły zabezpieczenia USDT

Raport Tether na temat zabezpieczenia USDT

Emitent stablecoina Tether na dzień 31 marca 2021 r. posiadał 76% swoich rezerw w walucie tradycyjnej i jej ekwiwalentach, a także w lokatach krótkoterminowych i papierach komercyjnych. Te ostatnie stanowią 65% tego wolumenu. Depozyty powiernicze stanowią 24%, umowy repo – 3,60%, bony skarbowe – 3%, waluta tradycyjna – tylko 3,87%.

Główny radca prawny firmy Tether, Stuart Hegner, w wywiadzie dla The Block stwierdził, że „niewłaściwe” jest skupianie się wyłącznie na nich. „Realnych rezerw w tradycyjnej walucie nie należy mylić z brakiem płynności” – powiedział. Odmówił ujawnienia szczegółów dotyczących emitentów papierów komercyjnych, zauważając jedynie, że „przestrzegają oni standardowych praktyk handlowych”.

Resztę aktywów stanowią zabezpieczone pożyczki, obligacje i inne inwestycje, w tym waluty cyfrowe. Hegner powiedział, że pożyczki zabezpieczone są udzielane przez samą firmę Tether.

W odniesieniu do walut cyfrowych, których udział wynosi 1,64%, podkreślił, że Tether inwestuje wyłącznie w bitcoin.

Widzimy, że bitcoin staje się ważnym składnikiem rezerw kilku dużych korporacji zarówno na rynku publicznym, jak i prywatnym. Ta strategia ma na celu dywersyfikację ryzyka. Wykorzystanie BTC i innych form inwestycji przez Tether jest zgodne z tą praktyką” – dodał.

Pierwszy taki raport Tether

Na dzień 31 marca kapitalizacja rynkowa USDT wyniosła 42,35 mld$ i od tego czasu wzrosła do 58 mld$. Firma pierwotnie twierdziła, że ​​całość USDT jest zabezpieczona dolarami amerykańskimi w stosunku 1:1.  To pierwszy taki raport Tether od czasu otwarcia firmy w 2014 roku.

Wcześniej Tether uregulował roszczenia w biurze prokuratora generalnego w Nowym Jorku, płacąc grzywnę w wysokości 18,5 mln$.

W ramach umowy Tether zaproponował, że będzie na bieżąco informować o stanie rezerw. Zamierzamy przekazać te informacje zarówno do Prokuratury Generalnej, jak i opinii publicznej. Dzisiejsza publikacja raportu odzwierciedla nasze zaangażowanie w przejrzystość i ustanawianie standardów branżowych”- powiedział Hegner.

 

źródło: https://www.theblockcrypto.com/post/104780/tether-usdt-reserves-breakdown-first-time-since-launch

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.