Tether na blockchainie OmiseGo

Emitent popularnego stablecoina Tether rozszerza listę obsługiwanych sieci.

Firma ogłosiła dzisiaj uruchomienie USDT opartego na drugiej warstwie OMG Network.

Posiadacze USDT będą mogli skorzystać z sieci OMG, stworzonej w celu zmniejszenia obciążenia głównego łańcucha bloków Ethereum. Zmniejszy to czas potwierdzania transakcji i opłaty bez narażania bezpieczeństwa.

Tether jest zaangażowany w unowocześnianie swoich usług w celu poprawy obsługi klienta” – powiedział CTO Paolo Ardoino. „Dzięki migracji transakcji USDT do sieci OMG możemy obniżyć koszty, zwiększyć produktywność i zmniejszyć obciążenie łańcucha głównego. Jest to dobre dla Bitfinex i naszych klientów, a także dla całego ekosystemu Ethereum ”.

Obsługa transakcji USDT za pośrednictwem sieci OMG zostanie również dodana do giełdy kryptowalut Bitfinex. Ardoino spodziewa się, że umożliwi to traderom szybszą reakcję na pojawiające się możliwości handlowe, w szczególności podczas arbitrażu.

Według informacji na stronie Tether, wielkość emisji USDT zbliża się obecnie do 13 miliardów dolarów, z czego 7,5 miliarda tokenów jest opartych na blockchain Ethereum. Do niedawna Tether był głównym „odbiorcą” gazu w sieci Ethereum, jednak w ostatnich tygodniach został wyprzedzony przez zdecentralizowaną giełdę Uniswap.

źródło: https://tether.to/tether-usdt-integration-live-on-omg-network/