Tether będzie kopał bitcoina

Firma stojąca za największym stablecoinem na świecie ogłosiła 30 maja, że chce wydobywać BTC przy użyciu zrównoważonej energii w kraju Ameryki Południowej.

W tym celu Tether postanowił zainwestować w „odnawialne źródła energii, aby wspierać i promować zrównoważone wydobycie Bitcoinów”.

W oświadczeniu firmy zauważono, że naród południowoamerykański jest jednym ze światowych liderów pod względem energii odnawialnej. 94% wytwarzanej energii elektrycznej pochodzi bowiem ze źródeł odnawialnych, głównie wiatru i energii słonecznej. CTO Tether – Paolo Ardoino skomentował najnowszy ruch swojej firmy w następujący sposób:

„Wykorzystując moc Bitcoina i możliwości Urugwaju w zakresie energii odnawialnej, Tether jest liderem w zrównoważonym i odpowiedzialnym wydobywaniu Bitcoina”.

W ogłoszeniu nie podano nazwy lokalnego partnera Tether. Przedstawiono go jedynie jako licencjonowaną firmę.

Emitent stablecoina opisał również rozwój zrównoważonych procesów wydobywczych BTC jako „niezbędny element utrzymania najbardziej solidnej i bezpiecznej sieci monetarnej na świecie”.

Rozwijając dalej plany Tether dotyczące zrównoważonego wydobycia BTC, Ardoino dodał:

„Nasze niezachwiane zaangażowanie w energię odnawialną zapewnia, że każdy wydobywany przez nas Bitcoin pozostawia minimalny ślad ekologiczny, jednocześnie utrzymując bezpieczeństwo i integralność sieci Bitcoin. Tether z dumą stoi na czele ruchu, który łączy najnowocześniejszą technologię, zrównoważone praktyki i innowacje finansowe”.

Comments (No)

Leave a Reply