Szwajcarski Bank PostFinance uruchamia usługi kryptowalutowe

Szwajcarska instytucja finansowa PostFinance uruchomi usługi kryptowalut dla swoich klientów

W fazie początkowej, klienci banku będą mogli nabywać, zbywać oraz przechowywać waluty cyfrowe
Na razie obsługiwane będą jedynie dwa aktywa – BTC i ETH.

W tym tygodniu PostFinance, jeden z największych banków detalicznych w Szwajcarii, nawiązał współpracę z platformą Sygnum. W ramach tej umowy 2,5 miliona klientów instytucji finansowej uzyska dostęp do zakupu, sprzedaży oraz przechowywania BTC oraz ETH.

Transakcje będą przeprowadzane za pośrednictwem platformy Sygnum B2B. W rzeczywistości jest to bramka płatnicza, która umożliwia najłatwiejsze i najszybsze wejście partnerów finansowych na rynek kryptowalut.

W przyszłości PostFinance zamierza znacznie poszerzyć listę dostępnych produktów kryptograficznych. Zarówno Sygnum B2B, jak i PostFinance działają zgodnie z regulacjami, co zminimalizowane ryzyko dla klientów.

Dodatkowo bank jest w pełni własnością rządu szwajcarskiego. Dyrektor inwestycyjny PostFinance, Philipp Merkt, skomentował wiadomość o współpracy:

„Aktywa cyfrowe stały się nieodłącznym elementem świata finansów. Nasi klienci oczekują niezawodnego i w pełni transparentnego dostępu do tego rynku. Szanowany i godny zaufania partner, jakim jest Sygnum, ma kluczowe znaczenie.”

Warto przypomnieć, że wirtualny bank środków cyfrowych Sygnum uzyskał licencję w Szwajcarii około cztery lata temu. Obsługuje nie tylko klientów indywidualnych, ale także kantonalnych. Współpraca z agencją rządową to istotny krok naprzód dla organizacji.

Postawa władz w kraju ostro kontrastuje z działaniami niektórych innych krajów europejskich. Na przykład w Wielkiej Brytanii banki masowo odmawiają współpracy z przedsiębiorstwami kryptowalutowymi.

Comments (No)

Leave a Reply