Syndyk Mt. Gox przygotowuje się do sprzedaży 16 000 BTC?

Nobuaki Kobayashi wydaje się przygotowywać do sprzedaży kolejnej dużej partii bitcoinów pozostających po byłej największej giełdzie krypto MT. GOX. 

Ruch dużych funduszy kryptowalutowych śledził dziś Alistair Milne, „ewangelista” i przedsiębiorca Bitcoin od 2014 r. oraz dyrektor ds. IT w Altana Digital Currency Fund.

Milne napisał na swoim koncie na Twitterze, że 16 000 BTC zostało skonsolidowanych w jednym z portfeli obsługiwanych przez zarząd.

View image on Twitter
alistairmilne
Niektórzy użytkownicy skomentowali sprawę, że tak duża wyprzedaż może spowodować dalsze obniżanie ceny rynkowej Bitcoin’a.

Jak ujawnił w marcu sam Kobayashi, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy sprzedał już bitcoin’y o wartości 406 600 000 $. Nie zgodził się jednak, że sprzedaż tak dużej partii bitcoinów może mieć negatywny wpływ na rynek kryptowalut. Nie ujawnił również sposobu, w jaki bitcoin’y zostały sprzedane, chociaż wspomniał, że nie odbywało się to za pośrednictwem giełdy kryptowalut.

Ostatnia poważna wyprzedaż bitcoin’ów miała miejsce 17 kwietnia, kiedy anonimowy właściciel portfela 3D2oetdNuZUqQHPJmcMDDHYoqkyNVsFk9r sprzedał 6 500 BTC. Doprowadziło to do krótkoterminowej obniżki cen Bitcoin’a o około 200 $.

Comments (No)

Leave a Reply