Stablecoiny coraz bardziej popularne w ostatnich miesiącach

Według analizy firmy Diar z dnia 10 grudnia 2018 roku, rośnie popularność stablecoinów na podstawie rosnącej liczby transakcji w łańcuchu.

Według Diar, cztery główne stablecoiny (USDC, True USD, Paxos i Gemini dollar) przełamały granicę 5 miliardów dolarów w transakcjach on-chain w ciągu ostatnich trzech miesięcy. W samym listopadzie odnotowano ogromny, bo aż 1 032 % względem września wzrost transakcji, kiedy rynek stablecoin przekroczył 2,3 miliarda dolarów pod koniec zeszłego miesiąca.

Diar uważa, że sam Paxos zanotował ponad 1,8 mld $ na ETH Blockchain w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Liczba ta jest niemalże dwukrotnie większa od USDC, wspólnie opracowanego przez Coinbase i Blockchain Circle.

Giełdy kryptowalut coraz chętniej dodają stablecoiny do swoich platform. Niedawno giełda Bitfinex i jego wydzielony Ethfinex umożliwiły obsługę USDC, TUSD, PAX i GUSD do wspieranego Ethereum DAI i Tether (USDT). Posunięcie to miało na celu zachowanie agnostyczności platform.

Znana giełda kryptowalut Binance zmieniła nazwę Tether Market na Combined Stablecoin Market (USDⓈ). Rzekomo, pozwoli to giełdzie na obsługę większej liczby transakcji ze stablecoinami. Wcześniej Binance umożliwiła obsługę PAX, TUSD i USDC.

W zeszłym tygodniu informowano, że chiński inwestor kryptograficzny Li Xiaolai poprowadzi projekt stablecoin w ramach funduszu Blockchain Grandshores Technology w Hongkongu. Nowy stablecoin ma reprezentować „stabilny system cyfrowej waluty”, który skupiał się będzie na głównych światowych walutach.