Square Jacka Dorsey’a kupiło bitcoin’y o wartości 50 milionów dolarów

Firma Square zajmująca się płatnościami zrobiła wczoraj furorę po niespodziewanym ujawnieniu zakupu bitcoin’ów za 50 milionów dolarów.

Szczegóły zostały zawarte w białej księdze opublikowanej wraz z wiadomościami, która zawierała szczegółowe informacje na temat strategii inwestycyjnej Square, sposobu, w jaki doszło do procesu zakupu i metody, za pomocą której przetrzymuje ona swoje bitcoiny.

To godne uwagi ujawnienie firmy, która nigdy nie ukrywała swoich ambicji związanych z BTC. Square osiągnął 17 milionów dolarów zysku brutto ze sprzedaży bitcoin’ów w drugim kwartale 2020 roku. Zyski spółki za trzeci kwartał mają zostać opublikowane 5 listopada.

W białej księdze Square ujawnia:

„Uważamy, że teraz jest właściwy czas, abyśmy rozszerzyli nasz bilans w dużej mierze denominowany w USD i dokonali znaczącej inwestycji w bitcoin’y”.

„Postrzegamy bitcoin’a jako instrument globalnego wzmocnienia gospodarczego; jest to sposób dla osób na całym świecie na uczestnictwo w globalnym systemie monetarnym i zabezpieczenie własnej finansowej przyszłości. Ta inwestycja jest ważnym krokiem w realizacji naszej misji” – powiedziała firma.

zródło: theblock.com


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.