Sprzedaż Trezora wzrosła o 900% w związku z kontrowersjami dotyczącymi Ledgera

Trezor korzysta na wpadce Ledgera

Producent portfeli sprzętowych Trezor odnotował 900% tygodniowy wzrost sprzedaży, donosi CryptoSlate.

Gwałtowny wzrost nastąpił po wprowadzeniu opcji odzyskiwania frazy seed Ledgera, co wywołało ogromne kontrowersje w społeczności.

Uważamy, że portfele sprzętowe to cold storage, które zakłada 100% samowystarczalności. Na żadnym etapie nie powinni udostępniać frazy seed nikomu poza użytkownikiem” – powiedział dyrektor generalny Trezor Matej Jak.

Firma podkreśliła, że ​​jej produkty są całkowicie open source. Dzięki temu niezależni eksperci techniczni mogą sprawdzić wszystkie procesy i upewnić się, że klucze prywatne nie są dostępne zdalnie.

Usługa subskrypcji Recover wprowadzona przez firmę Ledger dla modelu Nano X zapewnia możliwość przywrócenia frazy seed z kopii zapasowej. Ta ostatnia jest podzielona na trzy zaszyfrowane fragmenty, które są przechowywane przez zewnętrznych dostawców. Użytkownik uzyskuje do nich dostęp poprzez potwierdzenie identyfikacji osobowej.

Część społeczności była zaniepokojona kwestiami bezpieczeństwa urządzenia związanymi z tą opcją. Teoretycznie posiadacze fragmentów mogliby działać w zmowie i uzyskać dostęp do portfela. Wielu użytkowników zasugerowało, że oprogramowanie wewnętrzne Ledger pierwotnie zawierało backdoor do wyodrębniania kluczy prywatnych i nie jest to związane z subskrypcją Recover.

Comments (No)

Leave a Reply