Społeczność TON wprowadza darmową wersję Blockchain Open Telegram

Darmowy TON Blockchain oraz tokeny zostaną uruchomione przez zdecentralizowaną społeczność, która twierdzi, że Telegram musi odstąpić od projektu.

Społeczność Free TON to niezależna grupa programistów i użytkowników, która dziś uruchomi „Free TON Blockchain”.

Wygląda na to, że blockchain ten oparty jest na Telegram Open Network, czyli na pierwotnie utworzonym blockchain’ie przez komunikator Telegram.

Społeczność TON już wcześniej deklarowała otwarcie sieci, pomimo długotrwałego sporu prawnego Telegramu z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd oraz ciągłych starań agencji o zablokowanie uruchomienia sieci.

Zgodnie z ogłoszeniem udostępnionym przez TON Labs, społeczność uruchomi Free TON Blockchain wraz z bezpłatnymi tokenami „TON”, które zostaną rozdane użytkownikom.

Poprzez uruchomienie zarówno sieci, jak i tokenów niezależnie od Telegramu, społeczność Free TON pozycjonuje sieć jako „możliwy do zdecentralizowania blockchain”. Łańcuch bloków Free TON będzie utrzymywany i zatwierdzany przez sieć niezależnych członków pracujących na zasadzie Deklaracji Decentralizacji (DOD). DOD jest podstawowym dokumentem regulującym działalność Społeczności Free TON i jest dostępna na stronie projektu freeton.org.

Dzisiejsza premiera ma miejsce pomimo oczywistej decyzji prezesa Telegramu Pavla Durova o opóźnieniu uruchomienia TON w kwietniu 2021 r. Społeczność Free TON twierdzi, że Telegram „nie może już być zaangażowany” w ten projekt.

Według społeczności Free TON każdy może stać się częścią sieci po prostu podpisując DOD. Jednak społeczność twierdzi, że ludzie i organizacje z USA na razie nie będą mogli dołączyć do sieci na tym etapie. Społeczność Free TON obiecała, że ​​podmioty amerykańskie będą częścią sieci niebawem.

W związku z wprowadzeniem na rynek, społeczność Free TON organizuje konferencję dotyczącą uruchomienia online w serwisie YouTube o godzinie 8:00 EST.

Wiadomość pojawiła się wkrótce po tym, jak TON Labs ujawniło swoje plany dotyczące otwarcia głównych komponentów TON OS na GitHub. TON OS został zaprojektowany jako system operacyjny dla blockchaina TON i oczekuje się, że będzie dostępny jako bezpłatne oprogramowanie dla głównych urządzeń takich jak iPhone’y, smartfony z systemem Android i komputery PC.

źródło: cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.