Spokojny 2019 rok doprowadzi do innowacji w krypto świecie

Zdaje się, że rynki kryptowalut w 2019 roku będą nieco cichsze niż dotychczas. Podczas, gdy firmy koncentrują się na budowaniu przestrzeni kryptograficznej, prezes CoinList- Andy Bromberg- wypowiedział swoją opinię dla Yahoo Finance.

Po rekordowych wynikach pod koniec 2017 roku, ubiegły rok należał w dużej mierze do niedźwiedzi. Główne monety poniosły najbardziej dotkliwe straty. I tak pod koniec roku Bitcoin zanotował ponad 70% spadek. Ethereum i Ripple notowały jeszcze większe spadki, przekraczające 80%.

W poprzednim miesiącu sytuacja ta, delikatnie mówiąc, wcale się nie poprawiła. W swoich miesięcznych notowaniach BTC, ETH i XRP spadły o odpowiednio 9,5%, 22% oraz 15,5%. Jednak zdaniem Bromberga nie oznacza to powolnej, kryptograficznej klęski. Twierdzi on, że wolniejszy rynek pozwoli przedsiębiorcom rozwinąć przestrzeń dla krypto dzięki bardziej przydatnym usługom i produktom.

„Wydaje się, że w tym roku ludzie skoncentrują się na budowaniu. Myślę, że rynek się uspokoi. Społeczność jednak skupi się na budowaniu i usprawnianiu. Sytuacja ta jest nieco podobna do tej z Mezopotamii. Moment ‘kolebki cywilizacji’, gdzie każdy ma potrzebne składniki. Wystarczy się skupić i zacząć budować imperia i tworzyć to tak, jak będzie wyglądać przyszłość. To jest tym, co czeka nas w obecnym roku.”

Bromberg zauważył, że ostatnimi czasy było mniej szumu wokół kryptowalut. Malejące ceny zmusiły wielu spekulantów do opuszczenia przestrzeni kryptowalutowej w ostatnim kwartale 2018 roku. Niektórzy również zbyt ochoczo przywitali ICO, ponieważ wiele z tych projektów nie udawało się albo okazało się jawnym oszustwem.

Do tej pory CoinList wymienił pięć ICO: Filecoin, Blockstack, Props, Origin i TrustToken. Jednak żaden z nich nie uruchomił do tej pory żadnego tokena. CoinList wybiera i kontroluje każdy projekt, a sprzedaje tokeny jedynie akredytowanym inwestorom (o rocznym dochodzie ponad 200 000 $ lub o wartości aktywów powyżej 1 mln $, nie wliczając w to miejsca zamieszkania).

Krypto dla ludzi

Wcześniej, Bromberg wypowiedział się również dla Wall Street Journal. Jego stanowisko wówczas nie różniło się od tego wspomnianego wyżej. Jednak dla WSJ wypowiedział się jeszcze o bardzo ważnej kwestii:

„Rynek musi zorientować się jak można zmienić te technologię w produkty, z których ludzie mogą korzystać. Budowanie produktów konsumenckich jest naprawdę trudne. Zestaw narzędzi programistycznych nam w tym nie pomoże.”