Spalili obraz Banksy’ego i wystawili na aukcję jako token NFT

Niewymienialny token (NFT) z kopią obrazu Banksy’ego „Morons” osiąga cenę 228,69 ETH (około 400 000 $).

Firma blockchain Injective Protocol odkupiła od Taglialatella Galleries w Nowym Jorku obraz Banksy’ego „Morons”, za który zapłaciła 95000$.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że przedstawiciele firmy spalili go w trakcie transmisji na żywo na Twitterze, a następnie wystawili na aukcję w formie niezamienialnego tokena NFT.

Zwycięzca licytacji na platformie OpenSea został właścicielem tokena NFT potwierdzającego autentyczność dzieła, a informacja o tym, kto jest jego właścicielem jest dostępna w rejestrze blockchain.

Banksy stworzył obraz w 2006 roku. Sitodruk przedstawia aukcję sprzedaży dzieł sztuki. Na jednym z płócien jest napisane: „Nie mogę uwierzyć, że wy kretyni kupujecie to $%wno”.

Na początku lutego aktorka Lindsay Lohan sprzedała niewymienialny token Lightning za 70 000$ . Popularny gif memowy Nyan Cat trafił pod młotek za 300 ETH. Na początku marca kanadyjski piosenkarz Grimes zebrał około 6 mln$ za kolekcję NFT.

Twórca Litecoina, Charlie Lee, porównał popularność niewymienialnych tokenów z boomem ICO w 2017 roku i szaleństwem altcoinów w 2013 roku. Wcześniej przewidział upadek NFT z powodu „zerowych kosztów ich stworzenia”.

Przypomnijmy, że 6 marca twórca Twittera Jack Dorsey wystawił na sprzedaż swój pierwszy tweet w formie NFT. Najwyższa oferta to 2,5mln$.

https://opensea.io/assets/0xdfef5ac9745d24db881fef3937eab1d2471dc2c7/1

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.