Solana ogłasza datę premiery smartfonów Saga

Saga już 8 maja

Skoncentrowany na Web3 smartfon firmy Solana Labs, Saga, zostanie wprowadzony na rynek 8 maja . Urządzenia zamówione w przedsprzedaży są już przygotowywane do wysyłki.

Telefon wyprodukowany przez firmę Solana Mobile kosztuje 1000 dolarów. Saga zbudowana jest na systemie operacyjnym Android i ma 512 GB pamięci, dwa uniwersalne obiektywy tylnego aparatu, 6,67-calowy wyświetlacz OLED oraz skaner linii papilarnych.

Główną cechą urządzenia w jest funkcja Solana Mobile Stack (SMS). To jest lista niestandardowych dodatków, które integrują funkcjonalność Web3 ze sprzętem i oprogramowaniem telefonu.

SMS ma wbudowane algorytmy bezpieczeństwa, które zapewniają, że zasoby cyfrowe są wysyłane, odbierane, wymieniane i przechowywane na urządzeniu. Tym samym smartfon Solana może służyć jako portfel sprzętowy.

Technologia obsługuje również protokół Seed Vault do bezpiecznego przechowywania kluczy prywatnych, który umieszcza je w specjalnej enklawie, oddzielonej od portfela, aplikacji i systemu operacyjnego.

Solana Labs wyjaśniła, że ​​SMS zapewnia również programistom zestaw bibliotek iAPI, umożliwiając tworzenie zdecentralizowanych aplikacji mobilnych na urządzenia z systemem Android.

Saga ma własny zdecentralizowany sklep z aplikacjami. Firma zaznaczyła, że ​​nie zamierza pobierać „dodatkowych opłat”, jak robią to inni producenci smartfonów.

Comments (No)

Leave a Reply