Snowden oskarża NSA o śledzenie użytkowników sieci Bitcoin

Znany demaskator Edward Snowden podał do publicznej wiadomości kolejną porcję tajnych dokumentów. Dokumenty ujawniają wysiłki podejmowane przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) w celu monitorowania sieci blockchain Bitcoin i identyfikacji użytkowników. Informuje o tym Intercept, który rzekomo otrzymał informację od samego Snowdena.

Dokumenty wskazują, że nie jest to zwykły monitoring sieci prowadzony przez NSA. NSA analizuje globalny ruch internetowy i wdraża specjalistyczne oprogramowanie w celu ich deanonimizacji użytkowników.

Zgodnie z notatką NSA cytowaną przez Intercept, agencja zbiera informacje prywatne, zwracając szczególną uwagę na śledzenie aktywności internetowej posiadaczy bitcoinów. NSA zbiera ich hasła i identyfikatory urządzeń.

Wyciek informacji ujawnia, że ​​NSA śledzi działania związane z bitcoinem od 2013 r. W ramach programów o kryptonimie OAKSTAR i MONKEYROCKET.

W dokumentach, które wyciekły do Internetu, ujawniono, że globalny system monitoringu internetowego XKeyScore jest wykorzystywany przez NSA nie tylko do nadzoru, potwierdzając w ten sposób rewelacje na ten temat sprawy ujawnionej przez Snowdena w 2013 roku.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.