Signature Bank musi zakończyć działalność

Rezerwa Federalna (Fed) zamknęła Signature Bank, jednego z największych kredytodawców w branży kryptowalut.

W oświadczeniu przedstawiciele amerykańskiego skarbu, Fed i Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) powiedzieli, że Signature stwarzał takie samo ryzyko systemowe jak upadły Silicon Valley.

Regulatorzy podkreślili, że wszystkie depozyty Signature zostaną zwrócone właścicielom, jak również klientom Silicon Valley. Po tym  kurs stablenecoinów USDC i DAI powrócił niemal do poziomu 1 USD.

Stablecoiny tracą peg po problemach z Silicon Valley

Przypomnijmy, że stablecoiny oderwały się od dolara amerykańskiego po upadku Silicon Valley Bank.

Signature miał 110 miliardów dolarów w aktywach i 88 miliardów dolarów w depozytach na koniec ubiegłego roku. Fundusze w tym bank posiadały duże krypto firmy, takie jak Coinbase (240 milionów dolarów) i Paxos (250 milionów dolarów).

Również „pewna ilość środków” w banku należy do kryptowalutowego pożyczkodawcy Celsius, który jest w stanie upadłości, ale kwota nie została ujawniona.

W wyniku zawieszenia Signature, brytyjski dostawca rozwiązań w zakresie płatności kryptowalutowych BCB Group zawiesił również swój program płatności w dolarach amerykańskich.

Kierownictwo firmy będzie teraz szukać amerykańskich banków przyjaznych kryptowalutom, aby ponownie uruchomić program.

Oczekuje się, że nowe umowy partnerskie zostaną zawarte w ciągu 4-12 tygodni. CEO Twittera i Tesli Elon Musk wcześniej powiedział, że rozważa wykupienie banku Silicon Valley

Comments (No)

Leave a Reply