Sieć testowa Ethereum 2.0 działa poprawnie. Ponad 100 000 walidatorów.

W tym tygodniu uruchomiono kolejną sieć testową Ethereum 2.0 o nazwie Pyrmont. Zarejestrowano już ponad 100 000 walidatorów, którzy zdeponowali około 3,2 miliona testowych ETH.

Pyrmont może nadal działać po uruchomieniu sieci głównej Ethereum 2.0, ale sieć testowa cieszy się teraz największym zainteresowaniem, ponieważ przyszłe walidatory przygotowują się do rozpoczęcia stakowania w sieci głównej.

Tymczasem umowa depozytowa głównej sieci zebrała tylko 117 000 ETH, a 524 288 ETH jest wymagane do 24 listopada. Na tym tle wielu deweloperów wyraziło opinię, że rozpoczęcie etapu zerowego należy przesunąć na styczeń.

Utrzymuje się prawdopodobieństwo gwałtownego wzrostu napływu środków do umowy depozytowej w weekend lub w poniedziałek. Dzisiaj jeden z użytkowników wniósł 7 072 ETH o wartości około 3,5 miliona dolarów. Według niektórych opinii może to być jeden z inwestorów w pierwotne ICO lub uczestnik ekosystemu Ethereum od 2016 roku.

Pytanie brzmi ilu jeszcze posiadaczy Etherów czeka na ostatnią chwilę, aby złożyć swoje depozyty. To określi, czy faza zerowa Ethereum 2.0 rozpocznie się 1 grudnia, czy nie.

Pierwszy testnet Medalla dla wielu klientów został uruchomiony 4 sierpnia. Następnie odkryto w nim kilka poważnych błędów, a wielu walidatorów porzuciło swoje węzły, co zaczęło uniemożliwiać ukończenie. Sieć testowa Pyrmont ma na celu testowanie warunków skrajnych Ethereum 2.0 i nadal jest stabilna, chociaż pomogła już zidentyfikować kilka mniejszych problemów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.