Sieć Kusama zamierza uruchomić kolejne pięć aukcji parachain

Kusama ma ogłosić kolejne pięć aukcji parachain po udanym TLV w wysokości 450 milionów dolarów w pierwszej rundzie.

Kusama to platforma, która działa jako środowisko testowe w której programiści mogą eksperymentować i określać wydajność swojego kodu blockchain i aplikacji przed ich oficjalnym udostępnieniem w sieci Polkadot.

Ze względu na oparty na próbach i błędach charakter Kusamy, programiści mogą korzystać z mniej rygorystycznych ram zarządzania, a także z niższych wymagań dotyczących ustalania stawek, niż mieliby do czynienia w sieci Polkadot.

Po debiutanckim sukcesie aukcji parachain w czerwcu tego roku, Kusama ma zamiar podejść do kolejnych pięciu aukcji zaplanowanych na nadchodzące tygodnie.

Zwycięzcą aukcji zostaje projekt, który otrzyma największą sumę dofinansowania.

Uczestnicy licytacji znają czas rozpoczęcia i zakończenia bloku, nie znają jednak czasu kluczowego zakończenia bloku z pięciodniowym okresem zakończenia. Gwarantuje to, że żaden uczestnik nie jest w stanie przewidzieć, kiedy aukcja zostanie zakończona, co zapewnia każdemu projektowi równe szanse na zdobycie wartości.

Pierwsza aukcja automatów parachain w tej nowej rundzie i szósta w sumie rozpocznie się 1 września. Początkowy okres licytacji potrwa dwa dni, po czym nastąpi pięciodniowy okres zakończenia. W sumie w ciągu pięciu tygodni odbędzie się pięć aukcji z zaplanowaną przerwą na ocenę wydajności sieci.

Godziny aukcji są zaplanowane na 12:00 GMT 1, 8, 15, 22 i 29 września.

W pierwszej rundzie aukcji parachain między 15 czerwca a 20 lipca 18 niezależnych zespołów zarejestrowało się, aby wziąć udział w kampanii crowdloan, otrzymując finansowanie z prawie 20 000 unikalnych kont, które przyczyniły się w sumie do ponad 1,3 miliona KSM (około 450 milionów dolarów). Jeśli kampania crowdloan się powiedzie, ten parachain zostanie wprowadzony do łańcucha przekaźników, a zbiorcze tokeny zostaną zablokowane na koncie tego parachainu przez cały czas jego aktywności. W przypadku debiutujących pięciu aukcji większość slotów była nadpłacona, co jest pozytywnym wskaźnikiem decentralizacji i dzielenia się wartością poszczególnych projektów. Giełda kryptowalut Kraken ogłosiła wsparcie dla aukcji parachain, umożliwiając klientom umieszczanie tokenów Kusama (KSM) na swojej platformie.

zródło :cointelegraph