Sieć główna Ethereum nie mogła sfinalizować transakcji przez 25 minut

Problemy w sieci Ethereum

Główna sieć Ethereum doświadczyła ogromnej awarii, która uniemożliwiła finalizowanie transakcji przez 25 minut. Utworzono bloki i przeprowadzono transakcje, ale można je było zmienić.

W związku z niepowodzeniem procesu finalizacji transakcji, bloki zostały utworzone, ale nie zostały zapisane do łańcucha bloków, co może prowadzić do możliwości zmiany danych transakcji.

W tej chwili przyczyna nieprawidłowego działania głównej sieci Ethereum jest nieznana. Deweloperzy powiedzieli, że badają incydent. Jednak podobny problem miał już miejsce w przeszłości – był spowodowany błędem w kliencie.

„Sieć główna Ethereum została zaprojektowana tak, aby wytrzymać takie problemy. Transakcje trwają nadal i zostaną sfinalizowane po rozwiązaniu problemu” – napisał jeden z twórców największego altcoina.

Po 25 minutach od rozpoczęcia awarii sieć wróciła do normy, a bloki zaczęły się finalizować. Wszystkie transakcje w tych blokach są zawarte w łańcuchu bloków. Wcześniej informowano , że odsetek bloków Ethereum, których transakcje spełniają wymogi Urzędu Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) spadł do 27%.

Comments (No)

Leave a Reply