SEC może regulować sektor DeFi

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd planuje kontrolować zdecentralizowane finanse. SEC ma stwierdzić, że te zasady, które dotyczą giełd handlowych w USA, mają również zastosowanie do DeFi.

Według agencji, zdecentralizowany system nadal podlega tradycyjnym definicjom obrotu papierami wartościowymi. Przewodniczący SEC Gary Gensler powiedział:

„Nie popełniaj błędu: wiele platform handlu kryptowalutami już podpada pod obecną definicję giełdy i dlatego musi przestrzegać przepisów dotyczących papierów wartościowych. Ale te platformy zachowują się tak, jakby miały wybór, czy chcą przestrzegać naszych praw. Nie mają.”

Projekty DeFi mogą być traktowane przez SEC jako giełdy papierów wartościowych. Można im postawić zarzuty, jeśli nie zarejestrują się jako krajowe giełdy papierów wartościowych lub broker-dealerzy w USA.

Takie oświadczenia SEC i jej szefa mogą oznaczać, że badają już niektóre zdecentralizowane projekty. Podczas konferencji prasowej nie wyróżniono jednak żadnego konkretnego przedsięwzięcia. Gensler podsumował:

„Niektóre platformy koordynują zamówienia od wielu kupujących i sprzedających papiery wartościowe kryptowalut. Taka jest definicja giełdy – i większość platform handlu kryptowalutami dzisiaj ją spełnia. To prawda, niezależnie od tego, czy nazywają się scentralizowanymi czy zdecentralizowanymi.”

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.