SEBA Bank uruchamia program dla użytkowników kryptowalut

Klienci szwajcarskiej instytucji finansowej SEBA Bank wkrótce będą mogli zarabiać na swoich zasobach kryptowalutowych.

Użytkownicy Banku mogą obecnie generować zyski z Polkadot, Tezos i Cardano, ale bank zapowiedział, że planuje dodać więcej protokołów proof-of-stake w nadchodzących miesiącach.

W ogłoszeniu z 13 października SEBA Bank potwuerdził, że inwestorzy mogą korzystać z usług pożyczkowych Bitcoin (BTC) i Ether (ETH), aby generować zyski w ramach programu SEBA Earn. Według banku, który koncentruje się na oferowaniu aktywów cyfrowych, planowana jest integracja i obsługa innych kryptowalut.

„Ponieważ instytucjonalne zainteresowanie aktywami cyfrowymi przyspiesza, inwestorzy mają większy apetyt na aktywa kryptograficzne, ze szczególnym zainteresowaniem usługami zarabiania, takimi jak stakowanie, DeFi i scentralizowane pożyczki i pożyczki kryptograficzne” – powiedział dyrektor generalny SEBA Bank, Guido Buehler.

Oprócz scentralizowanego udzielania i zaciągania pożyczek, instytucje będą w stanie uzyskiwać zwroty dzięki swoim programom stakowania i zdecentralizowanego finansowania (DeFi).

SEBA to jeden z pierwszych banków skoncentrowanych na aktywach cyfrowych, jest zaangażowany w przestrzeń kryptograficzną od jej założenia w 2018 roku. W zeszłym roku Bank Francji wybrał SEBA do udziału w eksperymentalnym cyfrowym projekcie pilotażowym Euro, którego celem jest badanie możliwości wykorzystania walut cyfrowych banku centralnego w płatnościach transgranicznych.

 

Comments (No)

Leave a Reply